[Juli 1912. Oefening no, 1. 789 Tactische Oefening op de kaart. [Militaire Kaart Preanger Regentschappen 1:50000 Bl.I Algemeen denkbeeld. gelandde Eene vijandelijke troepenmacht is ïd Noord-Krawan N.l. troepen bevinden zich te Poerwakarta. Eene aanvankelijk voor de verdediging van Batavia bestemde N.l. Divisie krijgt last zich ten spoedigste via Buitenzorg naar de Ban- doengsche hoogvlakte te begeven. Ten gevolge van een engeval aan de spoorbaan moeten de troepen, die te "Weltevreden waren ingeladen, te Tjitjoeroeng worden uitgeladende Divisie-Commandant besluit via Soekaboemi naar Bandoeng te marcheeren. De Divisie heeft den nacht van 1 op 2 Augustus doorgebracht in den omtrek van kampong Bodjongdoeren (ter hoogte van paal 78 aan den rijweg Tjitjoeroeng-Soekaboemi) en zal den 2den Augustus naar Soekaboemi marcheeren. Naar aanleiding van een in den vroegen morgen van dien dag ingekomen spionnenbericht ontvangt de Kolonel A. de volgende Samenstelling v/h De tachement. Inf. IVde en IXde Ba taljon. Cav. 1/2 4de Esk. Art. 4de Bergbatterij [snelvuur], Mitr. 1 onber. sectie. Genie. 1 sectie. 2/5 Verbandsectie. Algemeene trein. Schriftelijk aan Kolonel A. Opdracht, Bodjongdoeren 28 '12,6.30 v.m. '1. Yolgens spionnenbericht bevond eene. vijandelijke af deeling van onbekende sterkte, doch waarbij eenige vuurmonden, blijkbaar te Pelaboehanratoe geland, zich gisteren te 6 n.m ter hoogte van Tjigombong (Z.W. hoek van de kaart). 2. De Divisie zal heden Soekaboemi be reiken. 3. Nevenstaand Detachementonder Uwe be velen gesteld, zal de nadering des vijands langs den weg Tjigombong-Tjikembang-Leuivigoöng (tusschen paal 72 en 73) beletten. De Divisie Commandant, Z. Gevraagd: a. de matregelen (bevelen) van den Kolonel A. b. de lengte van het detachement in marsch-colonne te berekenen. E. Ivan particulier worden aangevraagd bij het Hoofdbureau van den Topographisclien Dienst onder toezending van een postwissel van f 1.50, waar na franco toezending volgt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 107