Oostenrijk-Rongarije. mitrailleurs. Italië. Engeland. Amerika. 777 Van Vreemde Legers. [Juli 1912. Bemapening nan het treinpersoneel. De onderofficieren en minderen van den trein worden bewapend met de cavaierie-karabijn, waardoor geen afzonderlijke afdeelingen meer aangewezen behoeven te worden voor de beveiliging. Mavors 1912 JSTo. 5. De maximum vuursnelheid van de in 1901 bij het leger ingevoerde mitrailleur, systeem Schwarzlose, bedroeg tot nu toe 400 schoten per minuut. Het is thans mogen gelukken, om door een kleine hoogst eenvoudige verandering aan het sluitstuk de vuursnelheid op te voeren tot 600 schoten in de minuut. De wijziging is weinig kostbaar en zal thans bij alle mitrailleurs worden aangebracht. Mil. Wochenbl. 1912 No. 54. Oorlogskosten. De uitgaven ten behoeve van het expeditionaire leger in Tripolis bedroegen van \Yi tot 2ka millioen Lire per dag. In totaal is de sterkte der troepenmacht thans 112000 man. (Hieronder ook de non combattanten gerekend). Per hoofd bedragen de uitgaven tot nu toe gemiddeld 10 gulden per dag. Neue Mil. BI. 1912 No. 9. Reorganisatie der Infanterie. Gelijk bekend bestaat het Engelsche Infanterie-bataljon uit 8 Com pagnieën. Hierin wordt verandering gebracht. Zooals bij de meeste overige legers zal het bataljon voortaan uit 4 maar dan sterkere, compagnieën bestaan. Bovendien bezit elk ba taljon een mitrailleur afdeeling. Of bij de dit jaar te houden groote manoeuvres de reorganisatie reeds doorgevoerd zal zijn, is nog met bekend' Neue Mil. BI. 1912 No. 8. Troepen op de Philippijnen. Bij het Departement van Oorlog is een nieuwe regeling betreffende de dislocatie der op de Philippijnen aanwezige troepenmacht in be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 95