De reserve v/h. Ned.-Ind. Leger. [Aug. 1912. toelagen voor enkele betrekkingen als kwartiermeester, luite nant-adjudant enz., en verder tot die van de te verstrekken wapens en munitie. c. Het Legioen van Mangkoe Hegara is bestemd tot uitbrei ding van het leger, ingeval van oorlog tegen een buitenland- schen ,vijand. Het Legioen bestaat uit een staf van 5 Inlandsche officieren, een bataljon Infanterie van 18 Inlandsche officieren en 701 Inlandsche minderen en J eskadron Cavalerie van 3 Inlandsche officieren en 64 Inlandsche minderen. Het Legioen wordt, Zondags en Vrijdags uitgezonderd, dagelijks geoefend. Voor de Infanterie bestaan de oefeningen in schieten, het gevecht en gesloten exercitiën. De Cavalerie wordt geoefend, zoowel in den ordonnansen- als in den veikennings- dienst. De kosten voor dit korps bedragen jaarlijks ongeveer f 100000.(begrooting 1912 f 106456). d. De Barisan van Madoera. De bestemming is tweeledig, le handhaving van orde en rust op Madoera, 2e om bij oorlogen of expeditiën, hetzij zelf standig, hetzij in vereeniging met korpsen van het leger, voor militaire doeleinden te worden gebezigd. Te Bangkalan zijn 4 compagnieën (18 Inlandsche officieren en 684 Inlandsche minderen), te Pamekasan en Soemenap 2 compagnieën (res pectievelijk 19 Inlandsche officieren en 345 Inlandsche minderen en 10 officieren en 342 Inlandsche minderen). Het engagement wordt vrijwillig aangegaan voor 5 jareneen volgend verband kan worden aangegaan voor 5, 2 of 1 jaar. Het kader (ook het officierskader) wordt gevormd uit het korps, dat onder leiding van een kapitein en eenige onderofficieren van het leger wordt geoefend volgens de voor het leger geldende reglementen en voorschriften. Van 1 November tot 1 Mei wordt 2 X 's weeks geoefend. Voor dit korps is op de begrooting van 1912 een bedrag van f 268973 uitgetrokken. Bij de legerformatie van den G. G. van den Bosch is voor het eerst sprake van een legerreserve, welke hij hoopte 813

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 15