De 3apaii5cfie Caüalerie en haar reglement Dan 13 (Haart 1912. Het reglement voor de Japansche Cavalerie van 13 Maart 1912 vervangt het tot dusverre van kracht zijnde ontwerp- reglement en is in zijn uiterlijk voorkomen geheel in over eenstemming met de reeds verschenen reglementen voor de Infanterie, de bereden Artillerie en de treinbataljons. Evenals deze, bestaat het uit drie deelen, welke voorafgegaan worden door eenige „grondbeginselen". Het eerste deel behandelt de opleiding van den enkelen man en van de verschillende eenheden te paard en te voethet tweede deel het gevecht onder verschillende omstandigheden en in verband met andere wapens en het derde deel de parades en eerbewijzen. Met het ontwerp vertoont het reglement, zoowel wat de indeeling als wat den inhoud betreft, eenige verschillen. De opleiding van het peloton is als afzonderlijk hoofdstuk uit het Iste deel verdwenen; I, 68 en 153, vergenoegt zich met aan te geven, dat de opleiding van de groep en het peloton plaats heeft volgens de regels gegeven voor de opleiding van het eskadron. Verder zijn verdwenen de handgrepen met de sabel te voet, geheel overeenkomstig met het beginsel, dat de sabel in de werkelijkheid alleen te paard gebruikt wordt. In plaats daarvan zijn gekomen het op- en neerslaan van de bajonet, waarmede de karabijn Meiji 44 voorzien is. D- Vele regels hebben in het reglement eene andere plaats gekregen en de hoofdstukken over het gevecht zijn geheel omgewerkt. De grondbeginselen omschrijven de taak en de beteekenis der Cavalerie, zoowel te paard als te voet; zij noemen de eischen, waaraan aanvoerders en strijders hebben te voldoen, 934 1) De aanmaak van de karabijnen Meiji 44 is thans in vollen gang. Volgens courantenberichten hoopt men haar nog vóór de groote manoeuvres te kunnen uitreiken aan de Cavalerie-Regimenten, die aan die oefeningen zullen deel nemen, terwijl de verwapening der geheele Cavalerie in het voorjaar van 1913 zou zijn afgeloopen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 36