reglement van 13 Maart 1912. [Sept. 1912. westerschen beoordeelaar te wenschen over. In dit opzicht stelt men zich hier met minder dan bij ons tevreden. Ook het paardenmateriaal zelf voldoet nog niet aan de ge woonlijk gestelde eischenvroeger werd hierop gewezen. Ook de africhting x) is gebrekkig. Men beschikt hiervoor niet over een afzonderlijke korps goed geschoolde remonte berijders, doch de tweede-jaarscavaleristen, die eenigen aanleg toonen, worden voor dezen dienst aangewezen. Daar de af richting der paarden 10 11 maanden duurt, en de aldus ver kregen remonteberijders, na hun drie jaren bij den troep uit gediend te hebben, als regel in de yobi overgaan, is er geen sprake van eene stelselmatige opleiding en kan men zich bij ruiters als de Japansche de uitkomsten van deze africhting voorstellen. Het moet worden, dat het Japansche Legerbestuur niet blind is voor de zwakke zijden zijner cavalerie en het mogelijke beproeft om verbetering aan te brengen. In het paardenma teriaal is reeds vooruitgang op te merken, terwijl de rijcursus van de Cavalerieschcol zorgt voor de rijkunstige vorming van officieren- en onderofficieren-instructeur. Door daarvoor ge schikte officieren in het buitenland rijkunstig te doen vormen, verwacht men goede instructeurs voor dezen cursus te krijgen. Het moet voorts eene gelukkige gedachte genoemd worden, dat de Cavalerieschool naast den rijcursus een tactischen cur sus voor Cavalerieofficieren heeft, waardoor duidelijk uitgespro ken wordt, dat niet rijden alleen, of tactiek alleen, maar rijden en tactiek te zamen den bruikbaren Cavalerieofficier vormen. Yerder wordt het rijden van officierspatrouilles over groote afstanden veel beoefend. Nu onderscheidt zich het officierskorps der Japansche Cava lerie wel door eene benijdenswaardige jeugd, eene vooral voor het ruiterwapen onontbeerlijke eigenschap2), maar mettertijd 937 1) Geschiedt bij de eskadrons (c. q. batterijen, compagnieën.) 2) In den aanvang van 1912 bedroeg bij de Cavalerie de gemiddelde leef tijd van Brigade commandanten 49 jaar 5 maanden (max. 51 j. 5 m., min, 47 j.5m,). Regiments 41 11 47 4 368 Eskadrons 33 6 38 4 28 o m.).

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 39