De Japansche Cavalerie en haar Sept. 1912.] Dat men in Japan ook van de beteekenis van het aanval lende vuurgevecht doordrongen is, blijkt o. a. hieruit, dat het in het Ilde deel van het nieuwe reglement aan het verdedi gende gevecht voorafgaat en dat men de Cavaleriekarabijn van eene bajonet heeft voorzien. Deze laatste nieuwigheid, eigenlijk heelemaal geen nieuwigheid, want reeds de Na poleontische Cavalerie had (althans een gedeelte) eene bajo net heeft aanleiding tot eenige wrijving tusschen de hooge militaire autoriteiten gegeven; zij is wel het duidelijkste bewijs, dat de Japansche Cavalerie in voorkomende gevallen te voet denzelfden offensieven geest zal toonen als de Infanterie. Zal de afgezeten Cavalerie in het vuurgevecht kans op goe den uitslag hebben, dan moet zij het op geheel dezelfde wijze als de Infanterie voeren zoodra de cavalerist zijn paard aan den paardenhouder overgegeven en zijn karabijn in de hand ge nomen heeft, moet hij zich volkomen infanterist gevoelen, een stelregel, welke eigenlijk in elk Cavalerieregiment als motto boven het hoofdstuk over het gevecht te voet in vet gedrukte letters zou moeten staan. Nu verlangen sommige reglementen, dat Cavalerie den aanval te voet „zoo snel mo gelijk doorzet", een eisch, welke aldus gesteld, niets bijzonders bevat, daar elke aanval, ook, wanneer hij door Infanterie on dernomen wordt, „zoo snel mogelijk" doorgezet moet worden, waarbij de grens van het mogelijke bepaald wordt uitsluitend en alleen door den tegenstand van den verdediger. De aan valler heeft zich daarnaar te schikken; door zorgvuldig ge bruik van het terrein en andere, algemeen bekende middelen zal hij zijne kansen op succes kunnen verhoogen, maar de tegenstand van den verdediger is de allesbeheerschende factor, waaraan niet te ontkomen valt. Yan huis uit is dus niets omtrent het al of niet snel doorzetten van den aanval uit te maken, tenzij men den aanval forceeren en zich aan overgroo- te verliezen, of nog erger, aan eene nederlaag, blootstellen wil. Dit, of hetgeen nog bedenkelijker is terugdeinzen voor een aanval te voet, kan het gevolg zijn, indien achter de uit- 940

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 42