Aug. 1912], De reserve v/h. Ned.-Inc. Leger. bij de beide vorige, omdat in die richting meer gedaan kon worden dan tot heden het gevai was. Reeds in de inleiding werd gezegd, dat de in 1902 aange vangen proef tot vorming van eene Inlandsche reserve als mislukt moet worden beschouwd. Bij het zoeken naar de redenen van die mislukking komen we aldra tot de overtuiging, dat het niet te verwonderen is, ■dat na 10 jaar de Inlandsche reserve bestaat uit 17 man. Eerst na 25 jaren dienst krijgt een Inlander recht op gagement; elkeen, die het leger verlaat voor dat die 25 jaar om zijn, is öf physiek ongeschikt voor den dienst, öf wegens slecht -gedrag daaruit verwijderd, öf voelt zich niet aangetrokken tot de betrekking van soldaat. Behoudens enkele uitzonderin gen is dan ook te verwachten, dat alleen soldaten, die na 25 jaren dienst gagement krijgen, genegen zullen zijn zich als reservist te verbinden. Om in dezen toestand verbetering te brengen, staan twee wegen open le. het openstellen van civiele betrekkingen voor goed oppassende militairen, die geheel zijn afgericht; 2e. verandering van de engagements-, reëngagements- en gagementsbepalingen. acl le Blijkens de mededeelingen van het Departement van Oorlog in de Mei-aflevering van het I. M. T. zal deze weg worden ingeslagen om te voorzien in de behoefte aan trein personeel, nl. doop aan 2151 man van het leger civiele be trekkingen te geven. Misschien zal blijken dat het aantal betrekkingen, waaraan als eisch moet worden gesteld, dat ze in oorlogstijd niet behoeven te worden vervuld, dan wèl dat in de vervulling gemakkelijk zal kunnen worden voorzien, nog is uit te breiden. Echter kan al dadelijk worden gez *gd, dat ze o. m. zouden kunnen worden gebezigd om de sterkte der compagnieën Infanterie en Vestingartillerie van het leger uit te breiden, waardoor het groote voordeel wordt verkregen, dat de steeds aan het vormen van eene reserve verbonden ■842

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 44