Sept. 1912.] De Japansche Cavalerie en haar Eene gedekte gemeenschap met de tirailleurlinie zal men wel niet altijd tot zijne beschikking hebbendaarentegen zullen de meeste terreinen eene opstelling althans tegen ge zicht gedekt op niet overmatig grooten afstand van de tirail leurlinie verschaffen. Om het aantal toevalstreffers, waarop men in eene gezichtsdekking altijd rekenen moet, te beper ken, kieze men de opstelling der handpaarden niet op korten afstand recht achter de tirailleurlinie. Nu verlangt het reglement niet alleen, dat de handpaarden voortdurende verbinding met het eskadron houden, maar ook, dat zij, zoo mogelijk, de bewegingen van de tirailleurlinie volgen. Het al of niet mogelijke hiervan wordt o.a bepaald door het aantal paardenhouders, d.w.z., of de handpaarden beweeglijk of onbeweeglijk zijn. Nu is het ongetwijfeld van groot belang, dat de afgezeten ruiters, om zoo nggeib dadelijk na het gelukken van een aanval te p. .aan behalve eene voordeelige terreinge steldheid, zijn 3 beweeglijke handpaarden noodig. Maar beweeglijke handpaarden vereischen veel paardenhouders en des te meer paardenhouders, des te minder karabijnen in de tirailleurlinie en derhalve des te minder kans op de overwin ning, en nu gaat het niet aan de kans op overwinning moedwil lig te verminderen door de handpaarden beweeglijk te maken. Het Japansche reglement (II, 45) zegt dan ook, dat het al of' niet toepassen van beweeglijke handpaarden afhangt van een drietal factoren, w.o. het de sterkte van de afge zeten afdeelingen in de eerste plaats noemt. Het is eenigs- zins teekenend voor de Japanners, die niet aan overmaat van vlotheid lijden, dat als laatste dezer factoren genoemd wordt de al of niet wenschelijkheid van snelle bewegingen. Snel le bewegingen bij de Cavalerie zijn niet alleen immer wen- schelijk, maar ook noodzakelijk; langzaamheid is in strijd met haar geheele wezen. Een ander verschijnsel, dat het voetgevecht der Cavalerie wel en het Infanteriegevecht niet vertoont, is de reserve te 944

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 46