De reserve v/h. Ned.-Ind. Leger. [Aug. 1912. log eenmaal uitgebroken dan zal men het moeten stellen met de op Java aanwezige officieren en reserve-officieren. Thans wordt, voor wat betreft de laatsten, alleen beschikt over gepensionneerden. Er zijn echter op Java ook nog ge wezen niet-gepensionneerde officieren en verder reserve-officie ren en gewezen reserve-officieren van het Nederlandsch leger, waarvan de eersten bij vertrek naar Indië gedwongen zouden kunnen worden hun reserveplicht in Nederlandsch-Indië uit te dienen, terwijl, door het in het leven roepen van oordeel kundige bepalingen, de gewezen reserve-officieren van het Ne derlandsch leger en de gewezen niet-gepensionneerde officieren, voor zoover zij zich al niet reeds hebben verbonden als reserve officier, nog eenige jaren beschikbaar te blijven, althaas voor een deel wel tot het aangaan van eene verbintenis als reserve-officier genegen zullen blijken, evenals doktoren, apothekers en paardenartsen, voor wie geen speciaal militaire opleiding noodig is om tot reserve-officier te worden benoemd. Ten slotte kan, bij eventueele invoering van een Euro- peesche militie, nog gerekend worden op gewezen militie- of ficieren. In het bovenstaande werd slechts aangegeven wat naar onze meening zou moeten worden gedaan, om in oorlogstijd over een voldoend sterk leger te kunnen beschikken. Het spreekt van zelf, dat bij verwezenlijking van onze denkbeel den, deze nog nader zouden moeten worden uitgewerkt. Dit is echter een kwestie van later zorg. Eerst de man netjes, dan volgt de rest van zelf. X. 851

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 53