Tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Aug. 1912. Voornamelijk naar de ervaringen van dezen veldtocht wer den in de verschillende landen de mitrailleur-reglementen ontworpen of gewijzigd. Naar mijne meening heerschen echter ook thans nog min der juiste begrippen omtrent het gebruik der machinegewe ren, omdat niet logisch of niet consequent met de bijzondere eigenschappen van het wapen rekening is gehouden. Hieronder zal worden getracht deze uitspraak te verklaren en het tactisch gebruik worden aangegeven, dat naar mijne meening van de mitrailleurs moet worden gemaakt. Allereerst moet, om begripsverwarring te voorkomen, een juiste nomenclatuur voor de verschillende mitrailleur-formaties worden vastgesteld. Men leest n. 1. van M. afdeelingen, com pagnieën, sectiën, pelotons; van Infanterie-en Cavalerie-mi- trailleurs, van bereden en onbereden afdeelingen, waardoor niet zelden misverstand ontstaat. Ter voorkoming daarvan onderscheid ik de navolgende soor ten: de Infanterie M, de Cavalerie M, de M. Afdeeling en de mitrailleur Compagnie. (Een zelfstandige sectie van deze beide laatste soorten: bereden en onbereden sectie M). De Infanterie- (Cavalerie-) mitrailleur is organiek bij dat wa pen ingedeeld, leneinde de vuurkracht daarvan te vergroo- ten en is uitsluitend te beschouwen als Bgecondenseerd geweer- (karabijn)ouur". Van de M. Afdeeling is al het personeel bereden, terwijl geweren en munitie op voertuigen of op paarden worden vervoerdzij kan de snelheid van cavalerie ontwikkelen. Daar om kan zij aan groote cavalerieafdeelingen worden toegevoegd en voorts worden gebezigd als snel verplaatsbare vuurreserve die ingezet wordt, wanneer het den bevelhebber noodig voorkomt. De M. afdeeling is dus een orgaan van de hooge- re troepenleiding. De M. Compagnie is eveneens een orgaan van de hoogere troepenleiding. Zij kan in haar geheel, dan wel gesplitst wor den gebezigd; daar van de compagnie slechts de officie ren en de ordonnansen bereden zijn, terwijl het materieel op 853

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 55