Aug. 1912], Tactisch gebruik van Mitrailleurs. mijne conclusie en beschouwingen geef omtrent het tactisch gebruik van de verschillende mitrailleurs. 1. De mitrailleur, uitsluitend bedoeld als verste? king van de vuurkracht van de Infanteriemoet zijn een speciaal licht wapen zooals de Zwitsersche (door menschen draagbare) Maxim, deFran- sche draagbare Hotchkiss, of het automatische Rexergeweer. Zij worden in sectiën van twee of drie stukken aan de infan- terie-bataljons toegevoegd en staan dus onder de bevelen van den B. CL. Het is niet noodzakelijkdat de sectien door offi cieren aangevoerd worden, daar zij, bijna altijd onder de rechtstreeksche bevelen van den Commandant van de tirail leurlinie staande, van dezen hunne eenvoudige vuuropdrachten ontvangen. (Japan is volgens Balck tot deze formatie voor de Infanterie overgegaan.) Het is onlogisch en niet economisch om hiertoe te kiezen de Schwarzloze mitrailleur, vervoerd op draagpaarden. Ten eerste is het stuk veel te zwaar om over groote afstanden door manschappen te worden vervoerd (40 EG-), ten tweede vereischt dit een te groot aantal bedieningsmanschappen, waardoor het, in of nabij de tirailleurlinie optredende, spoedig ontdekt zal zijn, ten derde zullen de paarden bijna immer zoover achterwaarts moeten worden opgesteld, dat de rnuni- tieaanvoer niet altijd verzekerd zal zijn, en ten vierde is het niet economisch een wapen met zulk een groote gevechts kracht te bestemmen voor zulk eenvoudig gebruik. 2. Eene andere vraag is, of Infanterie-Mitrailleurs werkelijk noodig zijn. Een langdurig gevecht kan het machinegeweer nooit leveren daar dit een buitensporig groot munitieverbruik zou eischen; in of dicht bij de vuurlinie opgesteld, zullen zij gedurende lange tusschenpoozen werkeloos moeten blijven in het gerichte vuur van de tegenpartij, daardoor nutteloos verliezen lijden; vuurovervalling, een voorname kracht van het wapen, zal wel zelden mogelijk zijn 860

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 62