Van Vreemde Legers. Sept. 1912.] Bij elk stuk behoort een schild- en gereedschapskar, waarop de af fuitstaart en de reservoschilden worden vervoerd Het geschut is voorzien van panoramakjjker, rem en voorbrengveeren. De munitie bestaat uit brisantgranaetkartetsen. Ue aan vangssnelheid is 350 M., de grootste dracht 6300 M. Bij de batterij behooren éénspannïge munitiekarren, elk 24 schoten bevattende. Met de brisantgranaatkar- tets werden uitgebreide proeven genomen. Mil. Wochenbl. 1912 No. 90. [D e X C O, Knaldempers. Het „Array en Navy Journal" No. 2548 schrijft: thans kan gewezen worden op het eerste authentieke bericht omtrent het gebruik van knaldempers, welk bericht ons gewerd van een zich in Mexico be vindend officier. Niet alleen, dat door het gebruik van knaldempers een ingenomen stelling niet zoo gemakkelijk wordt verraden, het heeft tevens een gunstigen invloed op de kalmte en omzichtigheid van den soldaat. Een soldaat, wiens geweer voorzien is van een knaldemper, is overtuigd, dat hij minder gevaar loopt, dan zonder dit instrument. Hij wordt niet alleen dapperder onder het vijandelijk vuur, maar is ook veel kalmer bij het schieten, zoodat elk man - en dat is een niet te onderschatten voordeel als 't ware een scherpschutter wordt. Voorts hebben de knaldempers een gunstigen invloed op den „Aus dauer" van den man. In het moderne gevecht bevindt de soldaat zich, als gevolg van het onafgebroken geknal der geweren, voortdu rend in een toestand van opwinding. Na eenige uren is hij uitgeput. Van knaldempers voorzien, waren ze veel kalmer en des avonds, zonder uitzondering, nog in staat om in kritieke momenten handelend op te treden. Zulks werd reeds een drietal jaren geleden aan de Schietschool voorspeld. De Commandant dier inrichting, Majoor Mac Iver schreef destijds: de verminderde knal en terugstoot zullen ver moedelijk van grooten invloed zijn op htt volhardingsvermogen van den soldaat. Deze werd veel minder opgewonden en bijgevolg veel rustiger bij het schieten, enz. Mil. Wochenbl. 1912 No. 90. De knaldemper „til oor e." In Mei en Juni werd een verbeterd systeem knaldemper-Moore, welke bij vroegere proefnemingen niet had voldaan, opnieuw beproefd. De Army and Navy Journal" No. 2549 geeft de op 500 yards bij het schieten op verschillende schijven verkregen treffers en afwijkingen van het projectiel, welke resultaten zeer gunstig zijn. Om de solidi teit van het instrument te onderzoeken, werd met een snelheid van 12 schoten in de minuut gevuurd. Na elke 50 schoten moest de loop worden 962

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 64