Tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Aug. 1912. zullen zijnkun dit toapenwil men de bijzondere gevechtskracht er van logisch benutten nadat het een gevechtsopdracht heeft gekregenniet meer in bevelsverband gehouden worden en late men het gebuik ervan aan den Commandant der miirairlleur- ■compagrde over. Het is mogelijk, dat dit voor velen een bezwaar is, hui verig als zij zijn om een nieuw wapen te scheppen, dat zich vrijwel zelfstandig over het gevechtsveld zou bewegen, maar ik acht dat bezwaar niet groot, als de commandant met oordeel is gekozen. Door de bestudeering van de tot dusver gevolgde mitrail leur-tactiek verkreeg ik de overtuiging, dat vooral de minder beweeglijke M. Compagniedoch menigmaal ook de M. Afdeeling, in den biervoren aangegeven geest behooren te worden ge bruikt, om de bijzondere eigenschappen van het wapen tot hun recht te doen komen. Zeker, het is een bezwaar dat de officieren aan bijzondere eischen moeten voldoen, maar er zijn in ons officierskorps voor dat doel toch wel een 20 a 30 goed onderlegde officieren te vinden. Met den Heer Verberne zeg ik: „De keuze van den afdee- lingscommandant moet voor de richtige vervulling van zijn taak borg zijn, en deze is verantwoordelijk dat hij in vre destijd zijn o.h. afdeeling in den gewenschten geest opleidt". F. J. P. Sachse. 865 Noot van de redactie. Nadat dit artikel was aangeboden, troffen wij in de Scliw: Mil: Blatter van April 1912 eenige opmerkingen aan over de Duitsehe maehinegeweercompa- gnieën gedurende de Keizer-manoeuvres, waaruit wij het volgende aanstippen; „Normalmaszig soli jedem Infanterieregiment von 3 Bataillonen eine Maschi- nengewehrkompagnie von 6 Geweliren zugeteilt sein. Ihrem Kompagniekom- mandanten scheint völlige Selbstandigheit gegeben zu seinWie es scheint, sind die Maschinengewelirkompagniefiikrer besonders ausgewahlte Offiziere Die Detachemente krieclien zuweilen, um Deckung mit ihren Gewehren zu gewinnen, an geeignete Stellen, schatzen die Entfernungen, •erwarten den Angriff ihrer Infanterie und eröffnen dann überraschend hef- tiges Feuer." Uit een en ander kan blijken, dat de door schrijver ontwikkelde denkbeelden ■omtrent het gebruik van mitrailleurs ook in het Duitsclie Leger voorstanders vinden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 67