ra WM fflededeeiing uan het Departement ücïïi Oorlog, De manoeuures in 1912. Algemeene oorlogstoestand. Van eene Blauwe partij is de hoofdmacht tusschen den 5den en den 12den October bij Cheribon, een detachement ter sterkte van één divisie den 5den October nabij Tjilamaja, geland. De Roode (Nederlandsch-Indiscbe) partij besluit, op het bericht van de landing te Cheribon, hare hoofdmacht in het JS' oord-Oostelijk gedeelte van de Preanger-Regentschappen te concentreeren en zendt den 8sten October een brigade naar Padalarang. Bijzondere bepalingen in verband met den VREDESTOESTAND. Het manoeuvreterrein, waarbuiten dus geen troepenverplaatsingen of bewegingen mogen plaats hebben, wordt begrensdten Westen door de Tjitaroem, vanaf de samenvloeiing met de Tji Kao tot aan de Spoorbrug bij Radjamandala; ten Noorden en Oosten door de Tji Kao tot Poerwakarta, den weg Poei'wakartaWanajasa en de denkbeeldige lijn Wanajasatop» G. BoerangrangBandoeng; en ten Zuiden door de spoorbaan, van de brug over de Tjitaroem bij Radjamandala tot Bandoeng. De oorlogstoestand treedt in op den 13den October te 4 uur n.m. Op dat uur moeten legering, opstelling en beveiliging zijn tot stand gekomen, zooals in werkelijkheid zou hebben plaats gehad, terwijl vóór dat tijdstip geen troepen van een der partijen de grenslijn tusschen de residentiën Batavia en Preanger-Regentschappen zullen mogen overschrijden. De oorlogstoestand blijft gehandhaafd tot het oogenblik, waarop eindigen van de manoeuvre wordt gelast en wordt alleen onderbroken op bevel (signaal) van den Leider. De Artillerie wordt verondersteld in haar geheel te zijn bewapend met snelvuurgeschut. Leider: Zijne Excellentie de Commandant van het Leger. I. Staf van den Leider. Adjudant: de Kapitein van den Generalen Staf K. P. E. Gerth van Wijk. Chef van den Staf: Luitenant-Kolonel van den Generalen Staf P. J. Spruit. Toegevoegd Luitenant-Kolonel-Intendant A. P. L. Faubel. Majoor van den Generalen staf S. H. Schutstal van Woudenberg. 968

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 70