Italië Van Vreemde Legers. [Aug. 1912. Naast de z. g „Kriegszulage" heeft men thans ook de „Luftdienst- zulage". Deze bedraagt voor een kapitein of luitenant 1200 Mark, voor de hoogere oificieren 720 Mark. Naast de „Luftdienstzulage" heeft men ook nog de „Verstiimmelungs- zulage Deze bedraagt b. v. voor het gemis van een hand, de spraak, het gehoor enz. per jaar 900 Mark. Ook wanneer, als gevolg van een vliegongeluk, hand, arm of been niet meer normaal kan worden ge bruikt, wordt deze toelage toegekend. Ook voor het lagere personeel, de weduwen en de nagelaten minder jarige kinderen zijn pensioenen vastgesteld. Allgemeine Automobiel Zetting 23 Juni 1912. nieuiD ueldgescfiui, Systeem Deport, Het Italiaansche leger bezat naast het nieuwe Kruppsche snel- vuurgeschut nog gedeeltelijk het oude geschut met starre affuit. In 1911 werd een krediet van 50 millioen lire toegestaan voor de omwapening van laatstgenoemd gedeelte der veldartillerie. Uitgebreide proeven hadden plaats, waarbij ten laatste de keuze viel op het Deport-geschut. De Italiaansche veldartillerie zal dus in de toekomst met twee soorten geschut bewapend zijn. Als voordeelen van het Deportsche geschut worden genoemd de mo gelijkheid van schieten onder 10 tot -j- 70° elevatie, terwijl in zij- waartsche richting onder een hoek van 54° kan worden geschoten. Laatstgenoemde wijze van schieten wordt mogelijk gemaakt door een bijzonder soort affuit (Spreizbare Lafette). Streffl. Mil. Zeitschr. 1912. Heft 5. 875

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 77