E. 977 [Sept. 1912. Voorposten zijn uitgezet in de lijn Tjibaioe 2 Tjidjeroek 1 Pr. Koe- tamaneuh Koeion Lemboersitoe. 2. Uw Detachement kantonneert in Kg. Benteng 3 (W. deel van Soekaboemi.) De Divisie Ct, Z. Generaal Majoor. Bij ontvangst van dit bevel is de toestand als volgt: De bezetting van de opnamestelling bij Kg. Tjigerdji is op de stelling ten W. van Karangtengah teruggetrokken, zoodat nu alle troepen de aangewezen opstellingen hebben ingenomen. De munitie uit de Gevecktstreinen is intussehen uit de le munitie colonne aangevuld, en wordt aan de troepen uitgereikt. De gewonden zijn gedeeltelijk in 's vijands handen gebleven; de overigen worden in gevorderde voertuigen en voor zoover uoodig met de transportmiddelen der Verbandsectie naar Soekaboemi vervoerd. Op den G. Walat (642.5) wordt een hevig geweervuur gehoord, berichten zijn echter nog niet ontvangen; in front en op den rechter vleugel van de stelling worden slechts zwakke vijandelijke Cavalerie- en Infanteriepatrouilles waargenomen. Gevraagd a. De maatregelen (bevelen) van den Achterhoede Ct. b. De maatregelen (bevelen) van den Majoor R„ die teön.m. na bekend te zijn gesteld met de opstelling der eigen voorposten te Soeka boemi de opdracht ontvangt, met het Xde Batn en 1 Sectie Genietroe pen gedurende den nacht een vijandelijke Cavaleriemacht (ongeveer 4 Eskadrons en 1 batterij), welke in Kg. Pangleseran is gebivakeerd met voorposten langs de Tji Pelang, te overvallen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 79