Aug. 1912]. Tactische Oefening op de kaart. Volgens de kaart is vermoedelijk ter hoogte van de le „G" van G. Bongkok eene vrij gunstige stelling te vinden. De Det. Gt. zal dadelijk, nadat hij het bevel ontvangen en doorgelezen heeft, den onder zijne bevelen gestelde troepen last geven, zich op- den weg Tjiljoeroeg Soekaboemi in marscheolonne op te stellen, front naar het Z, het hoofd bij paal 75, in de volgorde: Cavalerie, IVde Batn., Genie, Mitrailleurs, Bergbatterij, IXde Batn., Verband- sectie, le Munitiecolonne. De Verplegingstrein, 2e Munitiecolonne,, alsmede de Bagagetrein ontvangen opdracht in deze volgorde achter de laatste treirafdeeling der Divisie aan te sluiten, en op den marseh- weg der Divisie halt te houden, wanneer het laatste voertuig van den Bagagetrein paal 72 heeft bereikt. Laatstgenoemde treinafdeelingen kunnen reeds dadelijk van een schriftelijk bevel worden voorzien, waarin alleen het bovenstaande behoeft te worden opgenomen, aan gezien V. V. 203 (2) aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Wij zullen aannemen, dat de troepen met de Verbandsectie en le munitiecolonne te 7 v. m. in de bevolen formatie op de aangewezen- plaats staan opgesteld. De Det. Ct dicteert dan aan de verzamelde Cten. van de korpsen, detachementen en treinafdeelingen het volgende bevel: Detachement Kolonel A, Paal 75 a/d weg Tjitjoeroeg Soeka- No. 1. boemi, 2 8'12, 7 v.m. MARSCHBEVEL voor den 2den Augustus 1912. Troepenindeeling. 1. Voorhoede. Ct. Majoor P. 2 Compn. v/h IVde Batn. Cav. 1/2 4de Esk. Mitr. 1 onbereden sectie. Genie 1 sectie. 1. K. M. v 2. Hoofdmacht (tevens marschorde). Ct. Luit. Kolonel Q 2 Compn. v/h IVde Batn. Art. 4de Bergbatterij. IXde Batn J4 sectie). 1. Volgens spionnenberieht bevond eene vijandelijke afdeeling van onbe kende sterkte, doch waarbij eenige vuurmonden, blijkbaar te Pelaboehan- ratoe geland, zich gisteren te 6 n. m. ter hoogte van Tjigombong (Z.W.hoek van Blad I). 2. De Divisie zal heden Soekaboemi bereiken. 3. Mijn Detachement zal de nadering des vijands langs den weg Tjigombong Tjikembang Leuwigoöng (tusschen paal 72 en 73) beletten. 4. Te volgen wegrijweg naar Soe kaboemi tot Leuwigoöngverder rijweg naar Tjikembang. In de vorige Afl. abusievelijk „Tjitjoeroeng. 882

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 84