De reserve v/h. Ned.-Ind. Leger. [Aug. 1912. jaiigen diensttijd in het leger zouden bij de pradjoerits wor den geplaatst, c q. ter vervanging van de luitenants-instruc teur (op elke standplaats één luitenant- en één onderofficier instructeur). De oefeningen te houden onder leiding van de luitenants- en onderofficieren-instructeur: 1/6 gedeelte van de compagnie dagelijks beschikbaar voor politiediensten. De kosten werden geschat ongeveer 1/3 te bedtagen van die van lulandsche troepen van het staande leger. In 1902 ilndiscb Staatsblad No. 390) werd door de Re geering besloten tot het vormen van eene reserve uit gewe zen militairen, waarvoor wordt verwezen naar blz. 809. R. Boonstra M. T. 1902) wenscbfe een politiekorps te vormen, in tijd van vrede uitsluitend bestemd tot het verrichten van politiediensten, in tijd van oorlog geheel of gedeeltelijk ter beschikking van den commandant van het veldleger, in hoofdzaak voor het voeren van den kleinen oorlog. Per Residentie op Java werd noodig geacht een divisie onder een kapitein de divisie verdeeld in 2 tot 9 pelotons on- dei een luitenant, het peloton in 2 sectiën onder een Europeesch sergeant, de sectie in groepen van 5 tot 8 man onder een A mboineesch sergeant of een Europeesch korporaal. Dedivisiën zouden 4 marechausseebataljons vormen, ieder met een majoor of overste als commandant; het geheel onder een kolonel of generaal-majoor. Het korps ware overigens samen te stellen uit Amboineezen, die als soldaat hebben gediend. De totale formatie zou bedragen 133 officieren en 4485 minderen. De jaarlijksche kosten werden geraamd op f 788900.— voor officie ren en 3518744.40 voor het geheel. In Kooij (I. M. T. 1904) treffen we weer een voorstander aan van eene militie onder de Europeanen. Hij wilde vormen een landweer, een landstorm, en eene reserve voor de aan vulling van verliezen. Landweer en landstorm zouden bestemd zijn tot steun van het leger bij een oorlog tegen een buitenlandschen vijand; een deel van de landweer te oefenen als bereden 831 I. M. T. 1912 53.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 33