none mededeelingen. beuende doelen. 3s eene Indische hegerreserne absoluut onmogelijk? 866 Een zeer bijzondere uitvinding, die ten zeerste ODze belangstelling waard is, werd kort geleden in Engeland gepatenteerd. De cinematograaf kan op eene nieuwe overwinning bogen en schijnt toegang tot de kazernes te krijgen als concurrent van het sub-target toestel. Een schutter wordt met een kamerschietgeweer voor het doek geplaatst en de film in beweging gebracht. Patrouilles, ruitergroepen enz. ziet hij thans naderen, hij legt aan, schiet en de film wordt automatisch tot stilstand gebracht. Jammer, dat een getroffen doel niet valt. Alle soorten van doelen kunnen worden opgenomen, om ze daarna op het doek te brengen. Niet alleen echter, dat deze uitvinding speciaal voor militaire doeleinden van waarde is, ook voor aspirant jagers is zij van bijzondere beteekenis. Deze kunnen zich thans binnenskamers tot ware Nimrods bekwamen. Door gebruik van gekleurde beelden wordt de aantrekkelijkheid van het schieten op dergelijke doelen nog verhoogd. Ook voor gebruik op de schepen, n. 1. voor richtoefeningen, zou volgens den uitvinder, de cinematograaf van groote waarde zijn. Helaas zjjn de aanschaffingskosten vrij hoog. Een installatie voor het gebruik bij kamerschietoefeningen zou 500 kosten. De be drijfskosten zijn daarentegen zeer gering, daar de papieren doelen gedurende zeer langen tijd kunnen worden gebruikt. Mil. Wochenbl. 1912 No. 75. Antwoord aan W. (J) In het onder bovengenoemden titel in het vorig nummer van het Tijdschrift verschenen artikel wordt zeer terecht een lans gebroken voor de oprichting van een Europeesche militie in Indië. Het is werkelijk jammer, dat de tegenwoordig geldende wettelijke bepalingen niet toelaten, dat de Nederlandsche militieplichtigen, die naar de Koloniën komen, en die volgens de Nederlandsche militiewet vrijge steld zijn van verderen dienst bij de militie, hunne geoefendheid bij ons leger onderhouden en eveneens verbieden om de Indische jonge lingschap, die net zoo goed als de Europeesche, behalve een cursus in den wapenhandel een cursus in orde, stiptheid en tucht hard ncodig (1) zie afl. 6 blz. 668.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 68