Aug. 1912], Mededeelingen betreffende het Ind. Leger. Voor dragersdiensten, het aanmaken van prauwen, enz. gaan voorts mede 150 Dajaks, aangeworven in de residentie Z. en O. Atdeeling van Borneo. De duur der expeditie wordt geschat op 9 maanden. De „Arend" zal weder dienst doen als bivakschip, terwijl een motor boot met geringen diepgang (3 d. M) en groot laadvermogen voor de communicatie op de N. W. rivier is beschikbaar gesteld. 2. De tweede Engelsche wetenschappelijke expeditie naar Neder- landsch Nieuw-Gruinea, welke omstreeks eind Augustus vertrekt, zal de Oetakwa rivier volgen, met het oogmerk verzamelingen op zoölo gisch en botanisch gebied aan te leggen; tevens ligt het in de bedoeling een poging te doen tot het beklimmen van de Carstensz top. 5400 M.) De samenstelling der expeditie is als volgt Leider: Dr. A. F. R. Wollaston (nam ook deel aan de le expeditie) voor de zoölogie; treedt tevens op als geneesheer van het dekkings detachement. Lid W. C. B. Kloss, directeur van het museum te Singapore, voor de botanie. Aan de expeditie is toegevoegd een dekkingsdetachement ter sterkte van 1 luitenant, (le luitenant A. van de Water) 1 Adj. O. O. kwartiermeester, 4 Eur. sergeanten, 2 Inl. 2 korporaals, 34 fuseliers, 1 schrijver, 1 Eur. ziekenverpleger, 2 Inl. ziekenverplegers, 1 Inl. verkenner, 5 inl. matrozen van de gouvernements marine, (als bemanning van 2 sloepen) benevens 84 dwangarbeiders, (w. o. 4 mandoers.) Verder zijn door den leider aangeworven 80 Dajaks. De duur der expeditie wordt geschat op 9 maanden 872

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 74