Tactische oefening op de kaart. [Sept. 1912. zetten van de hier genoemde toppen met sterke afdeelingen den vijand veel tijd zal kosten, is het gevaar niet groot en kan nog worden ver minderd door deze toppen met zwakke krachten te doen bezetten, zoomede door versperring van laatstgenoemd rijpad en van het voetpad beoosten hoogtecijfer 642.5. In elk geval zal dan tijdig van eene even- tueele omtrekking blijken. Op grond van een en ander besluit de Det. Ct zijne stelling te ontruimen, en zijne troepen terug te trekken tot in eene lijn N.Z. 300 M. ten W, van paal 71 aan den rijweg. Het is van groot belang, dat dit voornemen zoo lang mogelijk aan den vijand verborgen blijft. Een gedeelte der troepen zal daarom den terugtocht van de overige moeten dekken. In verband met den afstand, waarop de vijandelijke Infanterie nog van de stelling verwijderd is, is het niet noodig hiertoe troepen uit de reserve aan te wijzen. Eene belangrijke vraag is thans, wat met de Artillerie te doen. Blijft deze in stelling, dan wordt het terugtrekken der overige troepen ver eenvoudigd. Nu evenwel tot standhouden in eene nieuwe stelling is besloten, moet deze laatste ook krachtig verdedigd kunnen worden, en moet het gevaar worden vermeden om de batterij elders aan vernietiging bloot te stellen; ook hier, waar het een gevecht om tijdwinst geldt, moet zooveel mogelijk naar het bijeenhouden der krachten worden gestreefd, en versnippering worden voorkomen. Het in stelling laten van eene sectie verdient evenmin aanbeveling, zoodat de Det. Ct. besluit eenige Infanterie, de mitrailleurs en de Cavalerie met het dekken van den terugtocht der overige troepen te belasten. Van groot belang is, dat de te formeeren achtertroep onder eenhoofdige leiding wordt gesteld. Te 12.30 n. m. verstrekt de Det. Ct. de volgende bevelen. a. Algemeene Trein en Bagagetrein bij paal 72 en kg Tjigerdji: Afmarcheeren richting Soekaboemi, halt houden als het hoofd paal 68 heeft bereikt. h. Algemeene Reservelaat de sectie, welke de brug over de Tji Tjatih bewaakt, achter, en bezet eene opnamestelling in de lijn Gr. Walat (633) Kg. Tjigerdji warme bron, 500 M. ten N. W. van deze kampong, c. Bezetting G. Boender en G. Masigit en Comp IVde Batn. aanvan kelijk aan de Cav. toegevoegdafmarcheeren naar driesprong tussehen paal 72 en 73. d. Ct. Rechter Vak: Mitrailleurs en 1 sectie Inf. achterlaten onder de bevelen van den Ct. Linker Vak. Met overige troepen afmarcheeren naar paal 72. e. Chef Hulpverhandplaats Geneeskundige Sectie IXde Batn. afmar cheeren naar paal 70 aan den rijweg naar Soekaboemi f. Ct. Artillerie: Afmarcheeren naar paal 71 aan den rijweg naar Soekaboemi. g. Ct. sectie vjh IXde Batn. bij de brug over de Tji TjatihCt. Ca~ valerie en Ct Genie: Stelt U onder de bevelen van den Ct. Linker vak. h. Ct. Linker Vak: 973

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 75