Oct. 1912.] Een wedstrijd in Japan tusschen officiers- Mefc behulp van eene nauwkeurige kaart wordt van te vo ren zorgvuldig een plan opgemaakt, dat in alle opzichten uitgevoerd moet worden. Ingeval van een patrouillerit van 400—500 K. M. kan met onze tegenwoordige paarden in licht golvend terrein op eene gemiddelde snelheid van 8 K. M. per uur gerekend worden. Uit te gaan van eene gemiddelde snel heid, welke onze paarden in het onderhavige geval niet be reiken kunnen en zich blind te staren op de uitkomsten van wedstrijden in het buitenland, dat is al even dwaas als „een kraai, die een zeeraaf wil nadoen." De te volgen weg wordt met zorg op de kaart nagegaan en zijne lengte wordt nauwkeurig bepaaldhierbij onderscheid te maken tusschen de vlakke en hellende gedeelten, daal de snelheid in beide gevallen verschilt. Men moet op de gedeelten, waar snel voorwaartsgaan mo gelijk is, steeds eene rust van 2 a 3 uren in rekening bren gen, zoodat, wanneer tegenvallers vertraging veroorzaken, deze rust dienen kan om den verloren tijd in te halen. De wijze van verpleging van man en paard onderweg moet ernstig worden overwogen. Men moet voorbereid zijn op ongelukjes van allerlei aard, zooals in bergterrein altijd voor komen. Ook moeten de ruiters in staat zijn met eigen mid delen herstellingen aan het beslag uit te voeren. Het is wenschelijk eene schets van den te volgen weg met al zijne bijzonderheden mede te nemen en deze schets moet zoo duidelijk zijn, dat zij ook 's nachts bruikbaar is. Daar stap en draf in bergterrein elkander niet regelmatig kunnen afwisselen, zal men gedurende de 2 a 3 uren, vóór dat men het bergterrein betreedt, de drafreprises verlengen, terwijl op de hellingen het paard aan de hand wordt geno men. Zoodoende worden vermoeienis en tijdverlies zooveel mogelijk voorkomen. Bij helderen maneschijn blijft de indeeling der gangen de zelfde als overdag, maar in de duisternis veroorzaakt zulks groote afmatting van de paarden en het is ook niet zonder gevaar, tenzij de weg volkomen gelijk en waterpas is. Ge- 996

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 10