Oct. 1912.] Een wedstrijd in Japan tusschen officiers- Bij de beoordeeling van de uitkomsten van den tocht zou gelet worden op het volgende: den toestand der paarden 12 uren na thuiskomst, het aantal paarden, dat onderweg uitgevallen was, het aantal nakomers, d.w.z. de paarden, die later dan de eigenlijke patrouille waren thuisgekomen, den inhoud van het hierbovengenoemde contröleformulier na terugkomst te Nagoya, den ge maak ten tijd, de wijze, waarop onderweg voor de paarden gezorgd was, den inhoud van de berichten over de verkende wegen, en de wijze, waarop de onderweg verzonden belichten waren overgebracht. Zooals reeds medegedeeld is, werd de rit voorafgegaan door eene voorbereiding van 14 dagen, gedurende welke de deelnemers zich oefenden in al zulke zaken, welke hun van nut konden zijn, b.v. het onderleggen van een nieuw ijzer, het passeeren van smalle bruggen, het afleggen van groote afstanden te voet met het paard aan de hand, het doorstaan van honger en dorst, het marcheeren 's nachts in een stroo menden regen, e.d. De wijze, waarop de winnende patrouille zich tot den wedstrijd voorbereidde, is in bijlage 3 opgenomen. Volgens de op blz. 988 medegedeelde opdrachten zou elke patrouille den 6den Februari, te 6 u.v m., afmarcheeien daar het echter een wedstrijd gold, gingen alleen de 1ste en 2de patrouille op den vastgestelden tijd en de beide andere vier uur later op weg. Voor de doorloopen wegen wordt verwezen naar bij lage I. De patrouillecommandanten waren geheel vrijgelaten in de regeling van den tocht. Voor verpleging en verzorging van man en paard moesten zij zelf zorgen; niemand, ook de controleposten niet, mocht hun eenige hulp verleenen, ten zij ten behoeve van ruiters en paarden, die van verdere deelneming moesten afzien. 990

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 4