[Oct. 1912. Over het algemeen was het koud en guur weder. Tusschen Shimotara en Komono heerschte een sneeuwstorm, terwijl de hevige wind groot oponthoud veroorzaakte bij het over varen van de Kiso en de Ibi. Nu en dan vertoonde zich 's nachts de volle maan; de temperatuur was gedurende den nacht meestal beneden het vriespunt. Afgezien van het oponthoud, veroorzaakt door hevigen wind en sneeuw, was dus het weder eer gunstig dan ongunstig voor groote krachtsinspanning van menschen en paarden. Tusschen Ogaki en Kameyama was de weg tengevolge van den sneeuwval zeer modderig; de weg over den Suzuka- pas is steil en gaat tusschen Kakiuchi en Sakurai zigzagsge- wijze verder, doch zonder belangrijke hellingen. De indeeling van de gangen, de rusten, enz. van de winnende patrouille is gegeven in bijlage 4. De patrouillecommandanten hadden, na de kaart bestudeerd te hebben, voor den afmarsch een schema gemaakt, dat in de werkelijkheid echter niet ge heel tot uitvoering kon komen. Het kleinste verschil was 12 uur en 59 minuten, het grootste 28 uur en 15 minuten. De ze tegenvallers waren het gevolg van fouten in het bepalen van afstanden op de kaart, de weersgesteldheid en het ver lengen van de rusttijden Wanneer gestapt werd, werden de paarden meestal aan de hand genomen gedurende de middagrust werd overgezadela verder werden, wanneer daartoe gelegenheid bestond, rug en beenen gemasseerd, enz. Gedurende elke rust werd het be slag zorgvuldig nagezien en zoo noodig hersteld. Het had echter betrekkelijk weinig te lijden. Op elke controlepost, waar eene groote rust werd gehouden, werd 3,63 6,35 L. gerst, 1.81 L. tarwezemelen,0.75 1.87 KG. wortelen -), 1.87 KG. hooi en 1.87 3.73 KG. stroo gevoerd in elke rust langer dan 30 minuten nog 2.72 L. gerst. Bovendien werden nu en dan aan de paarden, die aan het hoofd gingen, en ook gedurende korte rusten, wat wortelen 991 PATROUILLES IN HET 3de R.EG. CaV. 1) Zie bijlage 4a. 2) Daucus carota.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 5