Oct. 1912.] Overzicht van eenige Tijdschriften. Wanneer bij een aanval op een voorbereide stelling de hoofdaanval is gericht tegen front en flank van den vleugel dier stelling, heeft men eene omvatting. Onder omvattende afdeeling, bedoeld in punt 88(6) van onze gevechtshandleiding, moet dan ook niet, zooals wel eens wordt gemeend, de geheele voor den hoofdaanval bestemde troepenmacht worden verstaan, maar slechts dat gedeelte, dat den aanval tegen de flank van den vleugel der stelling richt. Een troepenmacht van b. v. 3 brigades, die met één brigade een vasthoudend gevecht voert tegen het front der stelling, terwijl twee brigades, buiten 's vijands vuurbereik, op diens flank kunnen worden gebracht en daar den hoofdaanval verrichten, voert geen omvatting uit. Dit is een beweging, ingezet als nmtrekkingen leidende tot een flankaanval, zooals aangegeven in punt 88(2) onzer gevechtshandlei ding. (Nederland, punt 48). Mede vestigen we nog de aandacht op het belangrijke artikel „De invloed van de automobiel op de legerverpleging" door den Ka pitein-Intendant L. Heyman. Na eenige inleidende beschouwingen gaat S. over tot de beschrijving van de ontwikkeling van het auto mobielwezen in de verschillende rijken. In deze aflevering worden achtereenvolgens Frankrijk, Duitschland en Zwitserland behandeld. Vermelden we ten slotte nog „De Boekhouding eener Cantine" door Kapitein J. W. G-efken, en „Nuttige pionieroefeningen voor weinig geld" door Luit. W. Froger. N. 1060

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 82