Oct. 1912.] Een wedstrijd in Japan tüsschen officiers- dezen wedstrijd geen bijzondere reden tot tevredenheid, ten minste wat betreft den afstand afgelegd per uur. Echter mag het afleggen van ongeveer 120 K M. per etmaal eene eerbiedwaardige prestatie genoemd worden 1). Of de ruiters, die gedurende 4 etmalen gemarcheerd had den met slechts drie uur slaap op den tweeden dag, tot meerdere krachtsinspanning in staat zouden zijn, zal bij eene volgende gelegenheid uitgemaakt moeten worden. Echter kan reeds nu aangenomen worden, dat zulks zonder een voldoenden rusttijd op den vijfden dag niet mogelijk zal zijn. De verkregen ondervinding bevestigt hetgeen de cavalerie- school van uitgezochte paarden en ruiters meent te mogen verwachten, nl. 180 150 K. M. per etmaal, gedurende 4 etmalen vol te houden. Voorshands zal dit wel als een maxi mum beschouwd dienen te worden. Tot vergelijking worden in bijlage 10 de uitkomsten van dergelijke ritten in Japan en in het buitenland medegedeeld. De wedstrijd heeft het volgende geleerd Men kieze paarden van een levendig, doch niet te vurig temperament. Paarden met veel temperament kunnen succes hebben over afstanden van 200 300 K. M,, niettegenstaande vermoeienis en ontbering, maar op den duur zullen zij het afleggen, wanneer het geldt te rijden over afstanden van 400 K. M. en meer. Een paard met veel temperament ver moeit den ruiter, zoodat er kans bestaat, dat deze den rit niet kan volhouden. Daarom zijn paarden met een niet te vurig temperament, die volgzaam en rustig zijn, het meest geschikt voor het snel afleggen van groote afstanden. Dik wijls zijn krachtige, doch lastige paarden voor dergelijke ritten bruikbaar, wanneer hunne lastige eigenschappen het gevolg van gebrek aan veel beweging zijn Bij de aanwijzing van de paarden moet men niet alleen op beenen en hoeven letten, doch ook op de gangen. Paar- 994 1) De doorloopen afstand bedroeg 519.5 K. M,, door de winnende patrouille afgelegd in 90 uur 15 minuten. Zie verder bijlage 4.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 8