Tactische oefening op de kaart. [Oct. 1912. Wijnkoopsbaai wordt aan land gezet, zijn de N. I. troepen voor een gedeelte te Batavia, voor een gedeelte te Bandoeng geconcentreerd. Dadelijk worden maatregelen getroffen, om de N. I. troepen te ver zamelen, ten einde vereenigd tegen den gelanden vijand te kunnen optreden. Als punt van samenkomst is aangegeven de driesprong tus- schen paal 72 en 73 aan den rijweg Soekaboemi Buitenzorg. Ten gevolge van een ongeval aan de spoorlijn even ten Z, van Tjiandjoer zijn de troepen van Bandoeng verplicht geweest den marsch van af Tjiandjoer te voet af te leggen. Den lsten November 1912 te 10 v. m. deboucheert de zelfstandige Cavalerie uit Soekaboemi, en wordt met geweervuur ontvangen door schutters, die blijkbaar zijn opgesteld in de lijn Bambaj - Goenoeng- goeroeh 2 Koetamaneuii. Als te 11.30 v. m. de Infanterie der Voor hoede zich van uit den W. rand van Soekaboemi tegen de vijandelijke vuurlinie ontwikkelt, ontvangt zij vuur van Artillerie, welke vermoe delijk is opgesteld op den Pr. Haoer (565). Te 12 uur 's middags ontvangt de Ct. der 2de Brigade, welke aan het hoofd der Hoofdmacht marcheert, en waarvan de voorste at'deeling op dat uur hoogtepunt 607 [tusschen paal 60 en 61] heeft bereikt, de volgende opdracht: lste Divisie No... Soekaboemi, 1 November 1912, 11. 50 v. m. BEVELEN voor de 2de Brigade. 1. Vijandelijke Inf. of Cav. heeft eene stelling ingenomen in de lijn Bambaj Goenoengyoeroeh 2 Koetamaneuii-, vij andelijke Artillerie staat in stelling ver moedelijk op den Pr. Haoer (565). 2. De Voorhoede grijpt den vijandin front aan. 3. De 2de Brigade verricht den aanval over Dajeuhloehoer tegen den Pr. Haoer (565). 4. Verbandsectie 2de Br munitietrein en voorp Tel: brigade hebben last naar pl. 58 op te rukken, en daar Uwe be velen af te wachten. 5. Ik bevind mij bij hoogtecijfer 588 tusschen pl. 62 en 63. De Divisie Ct. A. Generaal Majoor kolonel B. Samenstelling van de 2de Brigade. Ie. lie. Vie en Vile Batn. Cav. 1/2 le Esk. He Div. Veld Art. Genie 1/2 le Comp. Mitr. 2e Comp. [6 geweren] 1 Voorpostentelegraaf brig. 1 Verbandsectie. Munitietrein. Schriftelijk aan den 1069

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 91