Een medstrljd in 3apan iusschen officierspa- frouilles io het 3de Reg, Can, (Vertaald ait de „Kaikosha Kiji", het orgaan der ojficieren-nereeniging, Do, 127j. ((Het 13 Bijlagen). Sedert de oprichting is het rijden van officierspatrouilles over zeer groute afstanden in het 3de R. C. zesmaal beoefend, eenige patrouilleritten in met sneeuw bedekt terrein niet medegerekend. Na den laatsten oorlog bleven dergelijke oefeningen achterwege, totdat in Februari 1911 een wedstrijd tusschen officierspatrouilles gehouden werd met het doel ge gevens te verkrijgen omtrent het uithoudingsvermogen van man en paard, onder omstandigheden als te velde verwacht kunnen worden. Meer in het bijzonder stelde men zich ten doel: 1. Zonder de krachten van paarden en ruiters uit te putten, het afleggen van groote afstanden in korten tijd met volle bepakking. 2. Het beoefenen van het terreinverkennen en van den ordonnansendienst. 3. Het aankweeken van den ruitergeest en het afleggen van groote afstanden te paard. Als grondslag diende de volgende veronderstelling: De 3de divisie (hoofdkwartier te Nagoya) is bezig zich te mobiliseeren en zal daarna, in verband met de 4de divisie (hoofdkwartier te Osaka), tegen den uit de richting van Kobe verwacht wordenden vijand optreden. De commandant der 3de divisie draagt diensvolgens den commandant van het 3de R. C. op, officierspatrouilles uit te zenden, ten einde het te doorloopen terrein te verkennen en verbinding met de 4de divisie te krijgen. De commandant van het 3de R. C. zond alzoo vier officier.-patrouilles uit, met de volgende opdracht: 987 I. M. T. 1912 63.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 1