Korte mededeelingen. Reglement op de Exercitiën der Infanterie, Oct. 1912.] De Ned. Ind. legertoestellen zullen onder zeer moeilijke omstandig heden moeten vliegen, omdat: lste de lucht in Indië lichter is dan in Europa; 2e. de atmospherische gesteldheid in Indië veel ongunstiger is dan in Europa de lucht is hier onrustiger; 3e. de landingsterreinen, op hooge uitzonderingen na, uiterst slecht zijn. Rekent men daarbij, dat van een bruikbaar militairtoestel in Indië moet kunnen worden geëischt dat het een hoogte van 600 M. moet kunnen opstijgen met benzinevoorraad voor minstens 3 uur vliegen en met 2 personen, dan is duidelijk, dat we in Indië noodig hebben een toestel met groot draagvermogen, stabiel, sterk landingschassis, dat zeer snel kan opstijgen en na de landing spoedig stilstaat. Om na afloop van de te houden proefneming met zekerheid en volle overtuiging te kunnen beslissen, of de tegenwoordige vliegmachines n. 1. de beste daaronder al of niet bruikbaar zijn voor het Indisch Leger, zal bij de keuze der toestellen mei vorengenoemde ongunstige omstandigheden rekening zijn te houden. C. L. VOGELESANG. De reorganisatie van de veld-lnfanterie brengt i ngrijpende verande ringen in hare exercitiën met zich. Het pelotonsverband, dat volgens punt 348 in de gevechtsformatie reeds lang niet meer bestond, is thans ook bij de organieke indeeling der compagnie komen te vervallen, heeft derhalve bij de exercitiën zijn reden van bestaan verloren, zoodat alle bewegingen met pelotons tot het verleden behooren. Iu de tweede plaats zal voortaan voor het gevecht tegen een geor- ganiseerden tegenstander de sectie worden verdeeld in vier in stede van twee groepen. De dienovereenkomstig noodige wijzigingen van het exercitie-regle ment werden onlangs bij rondschrijven door het Legerbestuur in uit zicht gesteld. Nu toch zooveel in het Reglement zal moeten worden gewijzigd en dit al eene groote wijziging heeft ondergaan door daaruit te lichten de „Behandeling van het geweer als vuurwapen", welke als bijvoegsel is ondergebracht in het schietvoorschrift, is de vraag gemotiveerd of de invoering van een nieuw Reglement geen overweging verdient. Wij zouden deze vraag gaarne bevestigend beantwoorden, de hoop koeste rende, dat het nieuwe niet zal zijn een herdrukdoch een geheel nieuw dat uitsluitend exercitie-reglement is, waaruit alles wordt gelicht, wat niet tot de discipline-onderhoudende en-verhoogende driloefeningen be hoort. De exercitiën toch dienen om door stramme, onmiddellijke en gelijktijdige uitvoering van commando 's den troep reeds in vredestijd tot een gehoorzaam oorlogs-werktuig in de hand van den aanvoerder te vormen. Alles wat die stramheid niet behoeft, behoort dus in het exercitie-reglement niet thuis. Zoo zal het alleen moeten bevatten de 1046

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 68