Vliegtuigen bij de Keizermanoeunres. Uereenigde Staten uan D. flmerifea. 1056 Oct. 1912.] Van Veeemde Legees. ontsteking van het projectiel geschiedt bij het treffen van het om hulsel. Schweiz. Mil. Blatter Aug. 1912. Bij de Keizermunoeuvers 1919 zal gebruik worden gemaakt van 40 vliegtuigen en 3 motorballons. De eischen, welke ditmaal aan de vliegeniers werden gesteld, zijn iets anders dan vroeger. In 1911 werden 4 bi- en 4 monoplanen gebezigd, waarbij men de ervaring opdeed, dat de langzaam vliegende biplanes de beste berichten bin nenbrachten, terwijl van uit deze, hoewel op grootere hoogte blijvend, foto 's en schetsen van de vijandelijke opstelling konden worden gemaakt. Daarom is thans door het Legerbestuur bepaald, dat uit sluitend gebruik zal worden gemaakt van de langzaam vliegende toe stellen. De Luchtvaart 31 Aug. 1912. Vlootslation op de Philippijnen. Het vlootstation op de Pmllipijuen zal vau Cavite naar Olongapo wor den verplaatst. Admiraal Moore ontving reeds bevel zich daarheen te begeven. Cavite ligt in de bocht vau Manilla, Olongapo daarentegen iets noordelijk van die bocht, aan de kust van Luzon aan de open zee. Wellicht is de verplaatsing een gevolg van de vrees der Amerikanen, dat het hun, ondanks de sterke bevestiging van Corregidor en van de eilanden aan den ingang der bocht, wel eens gaan kon als vroeger de Spanjaarden, die met hunne schepen als in een muizenval in de bocht werden opgesloten en reddeloos aan de Amerikanen waren prijsgegeven. Aan de versterking van Olongapo wordt sedert lang met kracht gewerkt. Ostasiatische Lloyd 5 Juli 1912.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 78