(ïlededeelingen betreffende het Inidsch heger, x) Schictir>ed5trijden. üerlichlingsmiddelen. 1061 Jaarlijks zullen Algemeeue Schietwedstrijden voor het Leger worden gehouden. Het programma voor de wedstrijden, waaraan alleen de op Java gelegerde veldbataljons zullen deelnemen, luidt als volgt: 1. Een korpswedstrijd op de standplaats van den staf van elk korps tusschen acht vertegenwoordigers van elk der compagnieën. 2. Een te Batavia te houden Leger-wedstrijd tusschen de verschil lende korpsen, waartoe elk korps eene vertegenwoordiging van 8 militairen (-f- 2 reserve) afvaardigt. 3. Een eveneens te Batavia te houden individueele wedstrijd tus schen alle vertegenwoordigers der korpsen. De volstende prijzen zullen worden toegekend: Voor de winnende compagnie (sub 1 hiervoren) een bedrag van f 55 t. w f 10 voor de drie beste vertegenwoordigers en f 5 voor elk der overigen. Voor het winnende korps (sub 2 hiervoren) een zilveren wissel beker en 25 voor elk der acht vertegenwoordigers van dat korps. De beker moet drie achtereenvolgende jaren of vijf maal in het geheel worden gewonnen om in eigendom van het korps over te gaan. Voor den individueelen wedstrijd (sub 3 hiervoren): le prijs een verguld zilveren draagmedaille benevens f 100, 2e prijs een zilveren draagmedaille benevens f 50, 3e prijs een zilveren draagmedaille benevens 25 De deelnemers zullen voor 's Lands rekening van hun garnizoen naar Weltevreden en terug worden vervoerd en gedurende die reizen marsch- voedingindemniteit ontvangen. Binnenkort kan een afdoende verbetering der in- en uitwendige verlichting van de kampementen enz. worden tegemoet gezien. Het ligt in de bedoeling om op plaatsen, waar aansluiting met moderne verlichtingsmiddelen, als gas en electriciteit, mogelijk is, daar van in de eerste plaats gebruik te maken, terwijl in de overige gar nizoenen gasoline lampen zullen worden gebezigd. 1) Verstrekt door het D. v. O.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 83