Nov. 1912.] Voobbeeld van troepenvervoer per spoor op Java Diet zal voorkomen, zou er van het personeel te veel gevergd worden, omdat de sterkte van het personeel niet op nacht dienst berekend is. 1). Bij toepassing van het échelonvervoer zijn er nog een paar punten, die onze aandacht vragen, n.l. de benoodigde hoeveel heid locomotiven en de plaats van inlading. Zooals we bij het vervoer volgens de gewone dienstregeling reeds zagen, zijn er, zoowel op de tramlijn Djokja Willem I, als op de S. S. lijn tot Bandjar, voldoende locomotieven aan wezig, om daarmede een tiental treinen van 850 ton te verplaatsen. Op de berglijn Bandjar—Tjitjalengka zijn benoodigd 20 groo- te Mallet-locomotieven, waarvan er echter in de dépots Ban djar en Tjibatoe maar 16 in voorraad zijn. Het zal dus noo- dig zijn om er nog tijdelijk e6n 4-tal van elders te betrek ken, n.l. van Poerwakarta, waar er 7 van dat soort in dépot zijn. 2) Meer overleg eischt evenwel de inlading. In het bijzon der zal het inladen van de treiDafdeelingen nog al veel tijd vorderen en daar Magelang slechts opstellingsruimte voor twee van de voor ons doel benoodigde treinen aanbiedt, zal men, als alleen die plaats voor het inladeD wordt gebezigd, niet ver zekerd kunnen zijn, dat elk half uur een trein kan vertrek ken. Daarom zal een gedeelte van de bereden wapens en van den algemeenen trein te Setjang moeten inladen. Op deze wijze zullen tegelijkertijd een 4-tal treinen in lading kunnen zijn, terwijl daarbij nog de manschappen op een willekeurig punt van de baan kunnen instappen. Het uitladingsstation Bandoeng levert geen moeielijkheden op. Aldaar zouden zoo noodig alle 10 treinen kunnen wor den opgesteld. Het verdient echter aanbeveling, om, naarmate 1112 1) Bij nachtelijk vervoer over een bepaald lijngedeelte zal natuurlijk ook hulppersoneel van elders kunnen worden gerequireerd. 2) Wanneer op de lijn Padalarang-Poerwakarta tegelijkertijd troepenver voer plaats heeft, dan kan deze maatregel niet worden toegepast.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 40