Dienst in Oostenrijk-Hongarije. [Nov. 1912. Gereproduceerd worden de volgende kaarten 1). 1. Grootere schalen. a. Kaart van Weenen en omstreken in kleurendruk op 1 25000, met hoogtelijnen op afstanden van 10 M. Deze kaart is in de plaats gekomen van die op 12 500 (Doppelmasse) in ver scheidene kleuren met voorstelling van het relief van het ter rein in arceeringen (bij hellingen van minder dan 5° volgens bijgevoegde schaal tot in graden afleesbaar). b. Kaart van de omgeving van Bruck a/d Leitha op 1 25 000 in zwartdruk, met hoogtelijnen op 10 M. afstand en met arceeringen. De kaart dateert van 1873/74 en wordt steeds bijgehouden. c. Kaart van het Tatra-gebied op 1 25 000. Berust op de opnemingen 1896/97, met gebruikmaking van de photo- grammetrie. De wateren zijn in blauw, rotsen in bruin, bos- schen in grijs, struikgewas in grijsgroen, weilanden in licht groen, grootere wegen en bewoonde plaatsen in rood weer gegeven. De terrein voorstelling heeft plaats door arceeiingen en hoogtelijnen op 20 M. afstand. Bij de kaart behoort als carton een hypsometrische overzichtskaart op 1200000. waarop boven 400 M. de hoogtegordels van 200 M. inbiuine tinten zijn weergegeven, boven 2200 M. zijn die gordels in rose tinten voorgesteld. Van de kaart bestaat ook een uitgave in de Poolsche taal. d. Kaart van den Schneeberg en de Raxalpen op 140000. Lettering en geraamte zwart, wateren blauw, bewoonde plaat sen en voorname wegen rood, bosschen grijs, weilanden licht groen. Het relief van den bodem is door arceeringen voorge steld en grijs gedrukt, de rotspartijen zijn in bruin aange geven. Voor de moeielijke bergwegen is een bijzonder teeken aangenomen. e. Photolithographische copieën van de Aufnahmssectionen" 1123 1) Alle kaarten, zoomede de mededeel in gen van liet Instituut zijn te vei- krijgen in den k. en k. hof- en universiteitsboekhandel R. Lechner (Willi. Muller) te Weenen en in den k. boekhandel Karl Grill (Julius Benkö) te Bu dapest.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 51