Nov. 1912.] Enkele aanteekeningen over den Topograph. 6. Hypsometrische kaart van Oostenrijk-Hongarije met Bosnië en Herzegowina, schaal 1 900000. Deze kaart dateert van 1888 en is met duitsche en hon- gaarsche nomemclatuur uitgegeven. Het relief van het ter rein is niet door arceeringen, maar in gordeltinten voorgesteld. De valleien zijn, ongeacht de hoogte, in groen, het laagland en het heuvelland tot 200 M. in wit, van 200 tot 500 M. lichtbruin weergegeven. Het hoogere terrein komt in gaande weg bruiner getinte gordels van 500 M. tot uitdrukking, boven 2500 M. wordt echter de kaart wit gelaten. De bewoonde plaatsen en het wegennet zijn in het zwart, de wateren in het blauw weergegeven. De rivieren worden in bevaarbare en niet bevaarbare onderscheiden. De kaart bevat een verklaring der in de verschillende talen der mo narchie voorkomende verkortingen. 7. Militaire algemeene wegenkaart van Oostenrijk-Honga rije, schaal 1 900000 in 4 bladen. Deze kaart staat in nauw verband met die onder 4, is oor spronkelijk samengesteld door den luitenant- kwartiermeester Pechhold en wordt door het Militair Geographisch Instituut bijgehouden. Zij bevat de spoorwegen voor de verschillende maatschappijen in afzonderlijke kleuren. De afstanden tusschen de stations zijn in rood weergegeven, ook zijn de afstanden langs de straatwegen opgenomen. 8. Overzichtskaart van de .militaire indeeling der Oosten- rijk-Hongaarsche monarchie, schaal 1: 1 200 000, in 4 bladen. Deze van 1885 dateerende kaart bevat de indeeling in militaire afdeelingen, de standplaatsen der verschillende korp sen en de aanvullingsressorten. De standplaatsen van civiele autoriteiten zijn door bijzondere teekens aangegeven. 9. Kaart van het Oosten van Europa, schaal 11 200 000 in 4 bladen. In 1887 gepubliceerd, strekt de kaart zich uit van Kreta in het zuiden tot Odessa en Zuid-Hongarije in het noorden en van Dalmatië en Italië in het westen tot bijna het midden van Klein Azie in het oosten. 1130

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 58