Korte mededeeliruen. [Nov. 1912. voor completeering van den munitievoorraad der infanterie en der bereden artillerief 2 650 000 voor aanschaffing van keukenwagens met toebe- hooren 715 000 voor aanschaffing van een oorlogsvoorraad tarwe en haver (resp. 2 maanden en 1 maand) 870 000 Totaal f 4 235 000 Het ligt in het voornemen dit bedrag over 4 jaren te verdeelen. Dit jaar is aangevraagd eene som van f 1 100 000, zijnde op art. 114 f 850 000 voor munitie en op art. 113 f 250 000 voor de aanschaf fing van keukenwagens. Aangezien de bergruimte voor den op te leggen oorlogsvoorraad tarwe en haver nog moet worden gebouwd, komt deze aanschaffing het laatst aan de orde en gaat de voorziening in de behoefte aan munitie en keukenwagens dus voor. Yoor de jaren 1914 en 1915 zal uit dezen hoofde eveneens 11 ton extra moeten worden aangevraagd, waarmee in de behoefte aan munitie en keukenwagens zal zijn voorzien, terwijl dan voor het dienstjaar 1916, als warneer de opslagruimte voor den voorraad graan en haver zal zijn gereed gekomen, het resteerende bedrag zal kunnen worden aangevraagd ter aanschaffing van dien voorraad zelve. Het behoeft wel geen nadrukkelijke vermelding, dat deze extra uitgaven als van tijdelijken aard zijn te beschouwen, wijl zo na 4 jaren niet meer op de begrooting voorkomen. Het belangrijk geringere bedrag dat thans jaarlijks zal worden uit getrokken tot dekking der uitgaven van het kustfonds heeft het mo gelijk gemaakt reeds nu een aanvang te maken met de voorziening in de dringendste behoeften van het veldleger. kuchfucmrl. Het oogenblik, waarop tot het organiseeren van de luchtvaart ten behoeve van onze strijdmacht behoort te worden overgegaan, acht de ondergefceekende thans aangebroken. Eene in 1910 ingestelde commis sie bracht omtrent de oprichting van eene luchtvaartorganisatie bij het leger rapport uit, waarmede door den ondergeteekende in alge- meenen zin wordt ingestemd en waarvan eenigen tijd geleden aan alle leden der Staten-Generaal een afdruk is toegezonden. Op grond van de in dit rapport verstrekte gegevens en geleverde beschouwingen wordt het intusschen raadzaam geoordeeld aan eene definitieve organisatie te doen voorafgaan eene voorloopige, met het doel de noodige kennis en ei varing te verkrijgen om ten aanzien van de definitieve oplossing eene juiste beslissing te kunnen nemen en tevens om de beschikking te erlangen over het noodige bedreven personeel, waarmede de vast te stellen regeling tot uitvoering zal zijn te brengen. Hiertoe wordt al dadelijk de aanschaffing noodig geacht van een kabel vliegersysteem; I. M. T. 191?. 74. 1153

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 81