Nov. 1912] eene kabelballonafdeeling, bestaande uit: 2 vliegerballons en 1 bol- ballon ad. 600 M8, een automobiel-gastrein c. a., de noodige wagens, gasflesschen, instrumenten, enz. instrumenten, gasflesschen en vulinrichting ten behoeve van het Rijksluchtschip Duindigten 2 vliegtuigen en 2 leerstoelen, elk voor twee personen, benevens een volgautomobiel. Yoorts dienen daarvoor te worden gebouwd eene ballonloods, twee vliegtuigloodsen en de noodige barakken tot onderkomen van het per soneel, alsmede een oefeningsterrein te worden gehuurd. Tot het houden van de oefeningen zal eene afdeeling moeten worden opgericht, sterk ongeveer 9 officieren, 16 onderofficieren en 122 kor poraals en manschappen. In verband met het voorloopig karakter van de afdeeling, zal het personeel als gedetacheerd van de korpsen, waar van het afkomstig is, worden gevoerd, zoodat het alleen voor toela gen en vergoedingen is berekend. Aangenomen is dat de aanschaffingen en verdere voorbereidingen omstreeks 1 Juli 1913 genoegzaam gevorderd zullen zijn, om alsdan met de oefeningen te kunnen aanvangen. De kosten van aanschaffing van het hierboven bedoeld materieel worden graamd opf 120 600 die van het bouwen van loodsen en barakken en van huur van een oefeningsterrein66 800 die van het onderhouden, bedienen en herstellen van het materieel (uitgetrokken voor een half jaar) 24 400 toelagen en vergoedingen aan het personeel (als voren) 3 700 te zamen f 215 500 1154

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 82