XJqn vreemde hegers. Frankrijk. Sfalië. Ooslenrij k. 5preefefrompef(en, Uniform noor de lucfiiDaarf afdeelingen. Yoor de Fransche aviatie troepen is een aparte uniform vastgesteld, n.l. een wollen trui en broek met beenwindsels. Op de rechter mouw dragen de luchtschippers een gevleugeld anker, en de vliegeniers eene gevleugelde schroef als insigne. Be Auto 19 Sept. 12 Kalibernergrooting nan het geineer, Naar berichten in de buitenlandsche pers verluiden, zou de Italiaansche regeering tot kalibervergrooting van het geweer besloten zijn. De geringe ,,man stopping power" in den Turkschen krijg gebleken (een klacht van alle vooral koloniale oorlogvoerenden) zou daarvan oorzaak zijn. Afgescheiden van de wensehelijkheid om het 6.5 m. M. v. Mannlicher- Carcano van 1891 te transformeeren tor een 7.9 m. M. (dat getal werd genoemd) en van de uit een technisch oogpunt waarschijnlijk zeer wel mogelijke uitvoerbaarheid dier transformatie, rijst tegen het bericht zelf bedenking. Eerst in 1907 toch kon de Italiaansche regeering verklaren, in het bezit te zijn van den vereisehten mobilisatievoorraad aan patronen. Itatië heeft veel munitiefabrieken (de oude staten), maar de voorraden van zulke mogendheden zijn enorm en het geld is nog altijd niet zeer overvloedig. Onder de huidige omstandigheden zal dit bericht dan ook wel meer met de wenschen dan met de daden der Italiaansche regeering overeenkomen. Mavors, '1912 No. 9. In bergachtige terreinen, en in het bijzonder in Bosnië stuit het overbrengen van bevelen, het onderhouden der verbinding enz. nog al op moeielijkheden, welke de militaire autoriteiten middels telegraaf en telefoon trachten te overwinnen. In Bosnië zal voortaan daartoe door de troepen ook een spreektrompet worden gebezigd, waarmede alle afdeelingen zullen worden uitgerust. Twee types spreektrompetten zullen bij de infanterie worden gebe zigd. De bataljonscommandanten hebben een wat grooter, krachtiger soort dan de compagniescommandanten. (Waarom? N) United-Service-Magazine Sept. 1912. 1155

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 83