fflededeelingen betreffende hef Indisch heger, Kleeding en Uitrusting. Voorstellen zijn gedaan tot het aanbrengen van de navolgende wij zingen in de kleeding en uitrusting van de militairen van het Leger in Nederlandsch-Indië 1. De mantel der Officieren, Onderluitenants, Adjudanten Onder officier en de met dezen rang geassimileerde militairen wordt vervangen door een mantel van waterdichte wollen stof van grijsgroene kleur, terwijl die der militairen beneden den rang van Adjudant Onderofficier wordt vervangen door een gelijksoortig kleedingstuk van grijsgroene waterdichte serge. 2. De 'bamboehoed wordt vervangen door een hoofddeksel van een door den Leger-Commandant vast te stellen model. Het ligt daarbij in de bedoeling om, indien de thans met vilten hoeden van grijs-groene kleur bij de afdeeling wielrijders plaats heb bende proeven tot een gunstig resultaat lelden, deze hoeden eenigs- zins gewijzigd in te voeren. 3. Voor de militairen van het Nederlandsch-Indisch Leger, die in Nederland verblijf houden, wordt eene veldkleeding ingevoerd van het zelfde model en van gelijke kleur als die, welke voor de militairen hier te lande is vastgesteld, echter met dit verschil, dat gedurende den winter die kleeding van grijsgroene serge en in den zomer van grijsgroen katoen wordt gedragen. 4. De navolgende onderscheidingsteekenen ter onderkenning van wapen of dienstvak worden ingevoerd: a. Voor de Adjudanten Onderofficier- en de sergeanten- majoor instructeur een wapenknoop, te dragen ter weerszijden van den kraag der attila (c. q. witte jas), met een middellijn van 3 cM., voorzien van het Nederlandsche wapen, gebombeerd, hoog 20 en breed 10 milli meter. om het wapen een band, breed 4 millimeter, met het opschrift „Je maintiendrai", voor den adjudant onderofficier van verguld en voor den sergeant-majoor van geel metaal b. Voor de bij de mitrailleur compagnieën ingedeelde militairen een gevlamde granaat, lang 1, breed 1 centimeter, te dragen ter weers zijden vau den kraag der attila, voor de officieren geborduurd van D Verstrekt door het D- v. O. 1161

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 89