Van Vreemde Legers. militair onderaijs. Rusland- Balkanslaten. Uapan. Nov. 1912.] Het „Fremdenblatt" vermeldt, dat de Oostenrijksche Minister van Oorlog heeft bepaald, dat voortaan zij, die eventueel als leeraar aan de militaire inrichtingen van onderwijs zullen optreden, van te voren een cursus van 3 jaar aan de Weensehe Universiteit moeten tloor- loopen. De candidaten, gekozen uit die officieren, welke de vereischte ontwikkeling en geschiktheid bezitten, moeten minstens 4 jaar hebben gediend. Zij mogen gedurende deö cursus in burgerkleeding gaan, en ontvangen voor de aanschaffing daarvan een zeker bedrag. Boven dien ontvangen zij nog een maandelijksche toelage voor studie behoeften. United Service Magazine Sept. 1912. Persoonlijke dienstplicht. Naar aan het „Berliner Tageblatt" wordt gemeld, heeft de Tsaar zijn goedkeuring gehecht aan het door de Doema en den Rijksraad aangenomen wetsontwerp op den persoonlijken dienstplicht. Door dit ontwerp wordt thans een einde gemaakt aan de bevoorrechting der welgestelde klasse, terwijl het troopencontingent met 25000 a 30000 man wordt vermeerderd. Mavors. Sept. 1912 flniafiek. Zoowel in de pers als in militaire tijdschriften werd- tot nu toe no<r maar zelden gewag gemaakt van den stand der aviatiek in de Baf- kanstaten. Hier volgen eeuige aan de „Russkij Inwalid" ontleende gegevens betreffende de militaire aviatiek in Turkije, Bulgarije en Servië. Het Turksche leger bezit 34 aeroplanes, waarbij aan personeel 200 man. De gewezen minister van oorlog Schefket Pacha vroeg in verband met den huidigen poiitieken toestand een krediet van 400000 francs voor luchtvaartdoeleinden. Dit werd toegestaan; nog in den loop van dit jaar zal de luchtvloot met 8 aeroplanes worden uitgebreid. Bulgarije heeft reeds 10 vliegtuigen, terwijl er nog 3 zijn besteld. Reeds 18 officieren zijn tot bestuurders opgeleid, terwijl no<r kort geleden 10 officieren en 20 minderen voor dat doel naar Frankrijk werden gezonden. Servië bezit 8 vliegtuigen. Bovendien werd dit jaar nog 400000 francs toegestaan voor nog 8 stuks, zoodat dan elke divisie N.) een eigen vliegtuig zal bezitten. Mitt. u. G. d. A. n. G. 1912 Heft 9. Tisee nieume diüisiën in Korea. De door de militaire autoriteiten voorgestelde oprichting van twee nieuwe division in Korea is bij gebrek aan fondsen voorloopig uit— 1156

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 84