De Geneeskundige dienst jn en na het gevecht. Dec. [1912. niet kunnen passeeren, op den van Tjihondje naar het N. 0. voerenden karreweg achterlaten. Zulks wordt den Voorhoede Ct. bericht; daar echter niet wordt vermeld, dat hij de komst der G. Sn. moet afwachten, marcheert de Infanterie der Voorhoede, voorafgegaan door de Cavalerie, door. Op ongeveer 1 K.M. afstand volgen Inf. VII en VIII, doch zonder hunnen G. Snwelke bij die van de Voorhoede werden achterge laten. Eerst nu volgen zonder voertuigen de G. Sn. van Inf V en VI. Verder volgen Inf. I, de 2de Bergbatterij, de 2 Telephoonbrigades, en de overige Infanterie der le Brigade. Om den marschweg voor de overige troepen vrij te ma ken, is de rest van V, S. Br. 2 voorloopig ten N. van de voertuigen van Inf. V en VI eene plaats aangewezen. De sectie Veld-Artillerie, die zich op den linker Tji Ta- roem oever bevindt, heeft last ontvangen in hare ingenomen stelling te blijven. In verband met de groote bezwaren, die deze sectie ondervonden heeft bij het passeeren van de Tji Taroem, zal ingevolge last van den A. B. de overige Veld- Artillerie de schipbrug eerst overtrekken, als alle Infanterie is gepasseerd. Eerst te 10 v. m. kan de Veld-Artillerie hier den rivierovergang beginnen. Onderwijl heeft te 9. 15 v. m. de 3e Bergbatterij van af den Pr. Tjabe reeds het vuur geopend tegen eene vijandelijke Infanteriecolonne, die uit den N. rand van kg. Bab. Rahong deboucheert. Wel wordt deze hierdoor gedwongen zich op te lossen, maar zij kan toch voortdurend terrein winnen. Als zich kort daarop eene vijandelijke Cavaleriemacht bij Sin- dangradja vertoont, richt de Bergbatterij eenige schoten hiertegen, hetgeen de Ct. onzer ruiterij verleidt tot den aanval over te gaan. Na een handgemeen wordt zijne Cavalerie evenwel teruggeworpen, en moet deze met achterlating van een 30tal gesneuvelden en gewonden N. waarts uitwijken, waar zij door de eigen Infanterie wordt opgenomen. Intusschen neemt de vijandelijke Infanterie voortdurend in getalstrekte toe, en weldra geraakt ook de 3e Bergbatterij, 1195

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 29