Dec. 1912.] De Geneeskundige dienst in en na het gevecht. door overmachtige Artillerie onder vuur genomen, in een vrij hachelijken toestand, ontwikke- De A. B. gelast nu den Voorhoede Ct. met zijne Infante- Sing tot het rie nabij kg. Tjirata Hilir stelling te nemen, om den op- gevecht. marsch der overige troepen te dekken. Te 10.30 v.m. komt de 2e Bergbatterij op den G. Djang- gari in stelling en opent onmiddellijk het vuur tegen de vijandelijke batterijen ten O. van Bab. Rahong. Eerst als te 10.45 v.m. de Infanterie der Voorhoede het vuur opent, wordt 's vijands opmarsch voorloopig tot staan gebracht. n Op dit uur is de brug over de Tji Balagoeng door de Ge nietroepen weer voor voertuigen bruikbaar gemaakt. In de eerste plaats passeeren haar de voertuigen der G. Sn. van de bataljons, die zich reeds ten Z. van dit riviertje bevin den, en 20 minuten later heeft de Voorhoede Ct. eindelijk zijn Geneeskundig personeel en materieel weer te zijner beschikking, juist op tijd om aan zijn gewonden de noodige hulp te verleenen. Ware de vijand niet eemgen tijd dooi ons Artillerievuur opgehouden, dan had de oorhoede langei dan een uur moeten strijden, verstoken van bijna alle ge neeskundige hulp. Ongetwijfeld had dit op het moreel dei- troepen een zeer ongunstigen indruk gemaakt! Te 11 v m. is onze geheele Infanterie ten Z. van de Jji Balagoeng, te 12 uur 's middags staat de Divisie Veld-Artil lerie gedekt in stelling op de hoogte ten O. van Tjikadang. Van hier uit wordt door een batterij verrassend het vuur o-eopend tegen eene vijandelijke batterij, die sinds eemgen tiid onze Infanterie van af hoogte 272 onder vuur heeft genomen. De andere batterij richt haar vuur op de opdrin gende vijandelijke Infanterie. Tegen den middag is de opstelling der troepen zooals op de schets is aangegeven. De Cavalerie had reeds_te 11.30 v m opdracht ontvangen ten N. van de Tji Balagoeng naar Kademangan te marcheeren, en in de richting van Tji- randjang en Tjiandjoer te verkennen. De Genietroepen heb- 1196

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 30