Dec. 1912.] De Geneeskundige dienst in en na het gevecht. steldheid i. c. niet te ontgaan. Een groot voordeel was echter, dat de Hp. V. voor de geheele Brigade kon dienen, hetgeen aan een oeconomisch gebruik der beschikbare middelen slechts ten goede kon komen. Wij zullen hier niet nogmaals in details treden omtrent de inrichting dezer Hp. V. De Ch. A. VI., van den toestand op de hoogte gesteld, achtte om 12 uur 's middags het oogenblik gekomen, om tot de oprichting van eene Hd. V. over te gaan, en tevens maatregelen te treffen om den afvoer der gewonden te verzekeren. Bevelen Na bekomen machtiging van den Algemeenen Bevelhebber van den geeft de Ch. A. VI. de noodige bevelen uit: Ch. a. vi. g. Br. 1. richt eene Hd. V. op in het perceel kampong onmiddellijk ten W. van de schipbrug." „Hp. V. No. 1 (300 M. ten N. van hoogte 192) wordt zoo dra mogelijk opgeheven, beide detachementen van V. S. Br. 2 stellen zich alsdan ter beschikking van den Ch. V.S. Br. 1.' „Hp. V. No. 2 nabij den driesprong tusschen kg. Tjidamar en" hoogtecijfer 241 wordt gevormd door de G. Sn. van Inf. V VI, VII en A. I. vd. De G. Sn. van Inf. V. en VII geven ieder één officier van gezondheid aan de Hd. V." „Ch. G. S. van A. 1. bg. zorgt zelfstandig voor het vervoer der gewonden naar de verbandplaatsen. „V. S. Br. 2. zendt 1 detachement naar Leuwiboender, om daar eene Verzamelplaats voor marschvaardige gewonden op te richten." -ma Rest V. S. Br. 2. blijft voorloopig in reserve ten JN. u. van Tjihondje." „V. H. wordt opgericht te Tjiharashas; 1 sectie gedetacheerd aan de Tji Taroem tegenover kg. Tjibanggala Hilir (kaart 1:20000). Gedetacheerde sectie V. H. zendt gewonden ten spoedigste door naar Tjiharashas. Hiervoor beschikbaar 32 karren van Njenang i) te ontbieden; verder zoo noodig de voertuigen van het V. H. hiertoe te bezigen. 1198 1) Deze"karren waren gebruikt voor clen opvoer van het materieel voor de schipbrug.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 32