Dec. 1912.] De Geneeskundige dienst in en na het gevecht. terecht op, dat het niet gewenscht is het geneeskundig per soneel en materieel van nog intacte troepenafdeelingen te gebruiken. Daar tegen den middag nog 5 van de 8 bataljons in reserve stonden, werd ook een gedeelte van V. S. Br. 2. voorloopig intact gehouden. Voor het vervoer van gewonden naar de Hd. V. zijn thans beschikbaar 1 lichte ziekenkar van Y. S. Br. 1, verder aan karren voor ziekenvervoer, ieder uitgerust met een stalen veldbed: van V. S. Br. 1 15 stuks 2 detachementen V. S. Br. 2 6 G. Sn. Inf. V. VI. VII. 6 G. Sn. A. I. vd. en A. I. bg. 2 Totaal 29 stuks. Voorts aan raderbaren „de Mooy" van V. S. Br. 1 10 2 detachementen van V. S. Br. 2 4,, Totaal 14 stuks ongerekend nog de tandoes en brancards, die echter bij voorkeur niet gebezigd worden voorbij de Hp. V. Ongeacht de geleiders der voertuigen behooren hierbij 55 -f- 22 4- 8 X 16 -f 8 188 ziekendragers, waarvan intusschen wel een zeker procent buiten gevecht zal zijn gesteld. Geheel intact zijn thans nog 2 detachementen van V. S. Br. 2 en de G. Sn. van ir. 1 en Inf. VIII. De enkele ziekenverplegers en ziekendragers van G. 1 zullen wij hier buiten beschouwing laten. Hd. v. De Ch. V. S. Br. 1, die zich als Ch. A. Br. 1 in de nabijheid van den Br. Ct. bevindt, spoedt zich na ontvangst van de bevelen van den Ch. A. VI. naar zijne V. S., welke ten O. van Tjihondje bij het nog intacte gedeelte van V. S. Br. 2. eene opstelling aangewezen was. Hij zendt de lichte ziekenkar, de karren tot ziekenvervoer en de raderbaren „de Mooy" reeds dadelijk met de noodige ziekenverplegers en ziekendragers 1200

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 34