De Geneeskundige dienst in en na het gevecht. [Dec. 1912. komen, blijven daar een uur rusten, worden gelaafd en ver sterkt en kunnen dan ongeveer 2 1/2 uur later Tjiharashas hebben bereikt, waar het Y.H. verder in de verpleging voor ziet. Hierbij kan zoo noodig van de noodrations, welke de gewonden bij zich hebben, worden gebruik gemaakt. Opgemerkt wordt, dat de marschvaardige gewonden, afkom stig van Hp. Y. No. 2, die daar reeds verzorgd werden, rechtstreeks naar Leuwiboender worden geleid, zonder de Hd. Y. aan te doen. De gewonden op de Hd. V., die uit de Afdeelingen C (verband) en D (operatie) naar Afdeeling B (vervoer) worden verwezen, worden op overeenkomstige wijze behandeld. Terwijl de Ch. A. VI. nog bezig is de laatste schikkingen te treffen, ontvangt de Ch. Hd. V. bericht van den Ch. G. S. van A. I bg., dat zich ten N. van den Pasir Tjabe een 20tal ge kwetsten van de le Bergbatterij bevinden, wien hij met de geringe hem ten dienste staande middelen aan personeel en materieel slechts zeer gebrekkige hulp kan verleenen. De Ch. Hd. V. wijst daarom eenige voertuigen aan, welke juist hunne gewonden heb ben afgegeven, om den overbrenger van het bericht te volgen, zoodat nu ook deze gekwetsten geleidelijk de Hd. V. bereiken en hier verder worden verzorgd, dan wel naar Leuwiboender doorgezonden. De gedetacheerde Sectie van het V. H. aan de Tji Taroem Gedets- beschikt aldaar over 3 tenten, waarin totaal 60 lijders kunnen cheerde worden onder gebracht. De bedoeling is, hen zoo spoedig Sect,e v-K mogelijk naar Tjiharashas door te zenden. De Ch. V. H. beschikt echter totaal slechts over 5 karren tot ziekenvervoer, en 2 lichte ziekenkarren. Pogingen om plaatselijk nog voertuigen te requireeren, leiden in deze schaars bewoonde streek tot een negatief resultaat. Daar de voertuigen uit Njënang nog wel eenigen tijd op hunne komst zullen laten wachten, worden dan ook de 24 transportkarren en de 3 reservekarren voorloopig aangewezen om de gewonden van de gedetacheerde sectie af te halen. Een ernstig bezwaar doet zich hierbij gevoelen, n. 1. 1203

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 37