Dec. 1912.] Enkele aanteekeningen over den Topograph. nigingen, particuliere personen a. a. Voor de bijwerking der „Generaal-" en overzichtskaarten, die geheel of gedeeltelijk buitenlandsch gebied omvatten, wordt gebruik gemaakt van de beste betrekkelijke detailbladen. De in groote verscheidenheid binnenkomende gegevens wor den het behoeft nauwelijks gezegd te worden zorgvul dig nagegaan wat betreft de bruikbaarheid. Alleen die, wel ke volkomen betrouwbaar zijn, worden in de daartoe ex- presselijk bestemde kaart, alsmede in de origineele teekeniD- gen en photographische copieën opgenomenin de bij elk blad behoorende beschrijving wordt van de verandering mel ding gemaakt met opgave van bron. Zijn de gegevens voor een dadelijk gebruik niet geschikt, dan wordt nader met de berichtgevers in correspondentie getreden en mocht zulks niet tot een resultaat voeren, een onderzoek in loco ingesteld. Gelijk onderzoek heeft al dade lijk plaats, indien de veranderingen van grooten omvang zijn. De civiele ambtenaren worden, voor zoover hun ressort betreft, door de zorg van de „Evidenthaltungsabtheilung" van een volledig stel 175000 kaarten voorzien. Het pu bliek wordt van de veranderingen in het wegen- en rivie- rennet op de hoogte gehouden door nu en dan uitgegeven wijzigingsblaadjes. De origineele kaarten op 1: 25000 blijven onveranderd; de wijzigingen worden aangebracht op photographische copieën. Personen, die copieën van de „Aufnahmsblatter" bestellen, kunnen tegen vergoeding een oleaat bekomen, waarop de sedert de opneming plaats gehad hebbende veranderingen wat betreft spoorwegen, andere wegen en overige gewichtige ge gevens zijn opgenomen. De veranderingen, die de schaal in aanmerking nemende op de 1:75000 kaarten moeten voorkomen, worden op de bijhoudingsbladen in kleuren ingeteekend en buiten het raam der kaart verder toegeiicht. Strekken de veranderingen zich slechts over een kleine 1210 i

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 44