Volksleger (Australië). Korte Mededeelingen. [Dec. 1912. naar buitenlandsch model vervaardigde automobiel goede uitkomsten hebben opgeleverd, in dezelfde werkplaatsen vier nieuwe vrachtauto- mobielen aangemaakt worden. Zij zullen van verschillend model, doch alle van Japansche vinding zijn. Draadlooze telegrafie. De proeven met drie uit Duitschland afkomstige machines, elk ver voerd op 4 voertuigen, hebben zulke bevredigende resultaten gehad, dat besloten is tot uitbreiding van het telegraafbataljon met eene af- deeling radiotelegrafisten, Tevens zal bij elke divisie eene dergelijke afdeeling worden opgericht. Bijzonderheden zijn nog niet bekend. Verder worden proeven genomen met toestellen, welko op draagpaar- den vervoerd kunnen worden. Deze toestellen zijn bestemd voor de cavalerie. Twee ingenieurs van het verkeerswezen hebben een eigen stelsel uitgevonden, waarvan de deugdelijkheid in de Japansche pers natuur lijk hemelhoog geprezen wordt. Zoowel het leger als de vloot zouden ook met dit stelsel proeven gaan nemen. De luchtvaartcommissie bestelde twee toestellen in Duitschland, om proeven te nemen met eene draadlooze verbinding tusschen hare mo torballons en den beganen grond. De Dederlandscbe militaire organisatie in de Dapanscfie pers. Ook in den afgeloopen verslagtijd bleef de Nederlandsche militaire organisatie zich in de belangstelling der Japansche pers verheugen. Het verwerpen van de gelden aangevraagd voor het pantserschip van 7600 ton door de Tweede Kamer, het daaropvolgende aftreden van den minister van marine en de benoeming van de staatscommissie voor de verdediging van Indië, dit alles werd uitvoerig in de Japansche couranten vermeld, doch niet besproken. A Voor de studie van een in volle consequentie doorgevoerd volksleger, bevat het eerste rapport van den inspecteur-generaal van het leger van den Australischen statenbond reeds leerzame aanwijzingen. Het doet bij menig punt onwillekeurig denken aan het oordeel, juist in den laatsten tijd meermalen uitgesproken over het Zwitsersche leger, maar de jonge, nog niet bezonken instelling in Australië legt de ge breken op meer opvallende wijze bloot. (Men zie the Times weekly edition, 4 Oct. 1912.) Als hoofdnoot klinkt: het onvermijdelijke van meer oefening, 't Mee- rendeel der eskadrons lichte ruiterij kwam practisch ongeoefend in het kamp. De vooroefeningen waren onvoldoende geweest. Eenige officieren der veld-artillerie stonden geheel vreemd voor den eenvou- digen tactischen arbeid. Enz. Langer verblijf in het kamp zal noodig zijn. In plaats van 8 dagen, waarbij nog 8 komen voor parades, in- I. M. T. 1912. 79 1231

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 65