Overzicht van eenige Tijdschriften. [Dec. 1912. 4e Het gebruik der cavalerie in het gevecht der verbonden wapens. Dit laatste is grootendeels een uittreksel van hetgeen dienaangaande in de gevechtshandleiding is vermeld. Bij „het gebruik van wielrijder» vinden we vermeld, dat te eng verband tusscken de cavalerie en de wielrijders moet worden vermeden met het oog op de uiteenloopende eigenschappen van beide wapensoorten. Zou een dergelijke bepaling wel bevorderlijk zijn aan de innige samenwerking, weike er tusschen de cavalerie en de daaraan toege voegde wielrijders moet bestaan Onder het aantal punten, waarin het gebruik der wielrijders onder verschillende omstandigheden is aangegeven, komen er dan ook voor, welke de gedachte aan een eng verband, naar het voorkomt, in zich sluiten. Als weval III van „Vuurleiding der bereden-artillerie" behandelt Luitenant S. Schilderman het onder vuur nemen van in stelling staande artillerie. S toont zich, blijkens zijae aan dit voorbeeld voorafgaande beschou- wingen, een voorstander van het Fransche systeem n. 1. om njanae- lijke artillerie, wier opstellingsplaats met met voldoende zekerheid bekend is, onder B. G. strooivuur te nemen. Voorts vallen nog te vermelden „De Kogelbaan" door K. E. Oudendijk; „Schetsen uit Mantsjoenje door den Res. Luit. Kol. J. C. van den Belt; „Nadeelen aan militaire onderwaterzettingen verbonden door K-ap. W. E. van Dam van Isselt. Stippen we uit het „Maandoverzicht" nog de navolgende onderwer- pen aan. Proef met trekhonden Naar de dagbladen vermelden is bij beschikking van den M. v. O. bepaald, dat bij het Regiment Grenadiers en Jagers een proef zal worden gehouden in het vervoer van mitrailleurs middels trekhonden Kapitein Jhr. Meijer is belast met de proef. Hij zal 8 honden met tuigen aanschaffen, 4 in België en 4 in Nederland. (Zoo we reeds vroeger meldden, zijn in Belgie ook dergelijke proe ven genomen. N.) Schade aan bezittingen lij manoeuvres. Bij de Tweede Kamer is ingediend een, voor zoover noodig, ge- 1239

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 73