1240 Dec. 1912.] Overzicht van eenige Tijdschriften. wijZigde en aangevulde wetsvoordracht betreffende de verplichtingen en bevoegdheid van de militaire macht ten aanzien van grondbezitters enz. Het doel en de strekking is de bescherming van militaire oefenin gen, ten einde deze tot haar volle recht te doen komen. len slotte vinden wij onder de rubriek „Kleine Mededeelingen" nog vermeld, dat bij de K. M. A. is verschenen een nieuwe druk van het Regl. Inf. I en II, evenwel ongewijzigd. Een nieuw Reglement Infanterie is reeds door den M. v. O. goedge keurd en persklaar, maar in verband met de nieuwe organisatie, waar door weer aanzienlijke wijzigingen in bijna alle reglementen noodig zullen zijn, wordt geen nieuw reglement gedrukt, maar is bevolen de oude, indien uitverkocht, ongewijzigd te herdrukken. De Militaire Spectator 1911 No. 10. De le Luit. der Genie D. van den Berg vervolgt zijn studie „Een en ander over hindernismijnen en haar toepassing voornamelijk bij Port-Arthur." „Een oefening met mitrailleurs in den polder" aldus luidt de titel van een korte schets van den le Luit. van Slobbe, Commandant van de le Sectie Mitrailleurs bij het 6e Regiment Inf. Als schrijvers conclusiën vinden we vermeld: le. De infanterie mitrailleurs kunnen door moeilijk terrein de In fanterie vergezellen. 2e. Een sectie mitrailleurs is in het terrein zeer handelbaar. 3e. De munitieaanvulling is in moeielijk terrein verzekerd zonder de hulp van eigen troepen (handlangers). ie. Het is noodzakelijk, dat de Compagnieën dikwijls oefenen met de mitrailleurs. Op het zeer lezenswaardige artikel „Taktiek der Veldartillerie" ves tigden wij reeds de aandacht. S. vervolgt thans zijne beschouwingen over het gebruik der artillerie op de verschillende dagen van de manoeuvres in Picardië. Aan het slot geeft S. zijn meening weer over de verhouding tusschen den Commandant van eenig troependeel en den Commandant der artillerie afdeeling, welke dat troependeel moet steunen in de volvoering zijner opdracht. Dit onderwerp is reeds meermalen besproken. S. kan zich volkomen vereenigen met wat het tegenwoordige Pransche reglement daarover aangeeft, n. 1 „De verbinding tusschen beide wapens sluit voor de artillerie alleen in eene ondergeschiktheid in het uitvoeren der gegeven opdracht en heft de gewone Commando-verhouding en niet op." Ook in de jongste „Deckblatter zum ExerzierReglement für die Peldartillerie" (1912) wordt hetzelfde beginsel gehuldigd, i) 1) Zie voor deze »Deckblatter" Artill. Monatshefte, October 1912.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 74