Dec. 1912.] Oorlogsbegrooting 1913. 1256 Ten einde de hiervoren omschreven reorganisatie tot stand te kunnen brengen, wordt de raming van onderafdeeling 225 verhoogd met f 20 400, terwijl daarentegen de raming van onderafdeeling 229 met f 30 228 of rond f 30 0<j0 wordt verminderd. De invloed van het tegenwoordige voorstel op de ramingen der onderafdeelingen 260 (huishuur, waarvoor f 1500 meer noodig zal zijn), 268 (werving), 270 (levensmiddellen enz.) en 271 (kleeding enz is van geringe beteekenis, zoodat die ramingen onveranderd kunnen worden gelaten. Volledigheidshalve wordt nog vermeld, dat in de practijk zeer waar schijnlijk zal blijken, dat, tengevolge van de sterk gewijzigde werk zaamheden en de splitsing van de verschillende bureau's ook het mi litair schrijverspersoneel eenige uitbreiding zal moeten ondergaan, doch hoe groot die uitbreiding zal moeten zijn, kan thans nog niet met voldoende zekerheid worden medegedeeld. Onderafdeeling 253«. De eigenaardige positie, waarin de onderoffi cieren bij de artillerie, de genie en de militaire administratie na hunne benoeming tot officier-magazijnmeester komen, maakt eene reorganisatie van de korpsen magazijnmeesters wenschelijk. Dit doel zal zonder nadeel voor den dienst en voor do betrokkenen kunnen worden bereikt door de vervanging van de officieren-magazijn- meesters door burgerlijke ambtenaren op eene bezoldiging van f 300 's maands, met vier drie jaarlijksche verhoogingen van f 50 's maands. Aan de militaire architecten der genie, voor zoover deze vergoeding voor huishuur ontvangen volgens de 1ste categorie van het militair tarief No. 36, zal echter bij bevordering tot burgerlijk ambtenaar magazijnmeester eene personeele toelage van f 20 's maands zijn toe te kennen, ten einde te voorkomen dat hunne inkomsten zouden ver minderen. Deze toelage zal echter vervallen bij de toekenning van de eerste der periodieke traktementsverhoogingen. Verder ligt het in de bedoeling over te gaan tot de indienst stelling van één hootdmagazijnmeester-burgerlijk ambtenaar der genie, die be last zal worden met het beheer van 's Lands algemeene pakhuizen te Batavia, op een traktement van f 650 's maands, met één verhooging van f 100 na drie jaar. Aan de thans in dienst zijnde officieren-magazijnmeesters zal de keuze worden gelaten om hunne carrière op de bestaande voorwaarden als officier te vervolgen, dan wel om aanstonds in burgerlijken dienst over te gaan. Voor hen, die dit laatste verkiezen, zullen de dienst jaren als officier medetellen voor de toekenning van de aan de bur gerlijke betrekking verbonden periodieke traktementsverhoogingen. Ter verbetering van de vooruitzichten van de onderofficieren van den magazijnsdienst, en indirect dus ook van de overige onderofficieren, wordt voorts de invoering van het instituut der onderluitenants bij dien dienst noodzakelijk geacht. De onderluitenants van den magazijnsdienst der artillerie en der militaire administratie zullen dezelfde inkomsten genieten als die van

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 90