Oorlogsbegrooting 1913. [Dec. 1912. 1257 het wapen der infanterie; die van den magazijnsdienst der genie als hunne ranggenooten bij de genietroepen, echter vermeerderd met eene zoodanige toelage, dat zij door de bevordering met in inkomsten zul len achteruitgaan. De positie van de onderluitenants bij den magazijnsdienst zal overi gens op dezelfde wijze worden geregeld als die der overige catego rieën onderluitenants. Bij de verwezenlijking van de biervoren bedoelde voorstellen zal voor traktementen jaarlijks f25 380 meer noodig zijn dan thans; daar entegen zullen de uitgaven voor huishuur met f24 060 per jaar verminderen. Bovendien zijn deze voorstellen nog van eemgen, zij het ook zeer geringen, invloed op de raming der onderafdelingen 268 (werving) en 270 (voeding), zoodat ten slotte verwacht wordt dat de «•eheele reorganisatie zal leiden tot eene verhooging van uitgaven van ten hoogste f .1013, of rond f 1000, welk bedrag daarvoor thans wordt aangevraagd. Onder af deeling 254 en 255. Van het bij de Tweede Kamer aan hangige wetsontwerp tot wijziging van de Indische begrooting voor 1912 zijn hierheen overgerbacht de daarbij uitgetrokken bedragen voor de doortrekking van de Atjehtram van Kaoela—Simpang naar Besi- tang met eene zijlijn naar de Aroebaai (zie de gedrukte stukken, zitting 19121913 17, nos. 1 en 2). Onderaf deeling 271. De bestaande regeling, waardoor de militairen de reparatie aan hun schoeisel uit hunne soldij moeten bekostigen, leidt er toe, dat vooral de minst bezoldigden onder hen, het schoeisel niet behoorlijk onderhouden, hetgeen uiteraard ten nadeele is van de marschvaardigheid van den troep. Het lio-t daarom in de bedoeling de militairen voor de uitgaven aan reparatiekosten eene schadeloosstelling toe te kennen, waarvan het bedrag naarmate van het aantal paren schoenen, dat de man jaarlijks o°ntvangt, varieert tusschen f 0,55 en f 0,40 per maand. In verband met eene op de aanschaffingskosten van het schoeisel verkregen bezuiniging behoeft de raming van deze onderafdeelmg voor den onderwerpelijken maatregel niet verhoogd te worden. Voor de affectatie der uitgaven is de omschrijving van den post^ aangevuld met de woorden schadeloosstelling voor schoenenreparatie".

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 91